NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Yenipazar/Çarşı'da 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01083740
Şehir : Aydın / Yenipazar
Semt-Mahalle : ÇARŞI MAH. / YENİPAZAR
Oda Sayısı : 5+1
: 149
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 15.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/657 TLMT
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Nazilli İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Yeşilyurt Mah. 380 Sokak No:2 Kat::4 Nazilli AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

2.İCRA DAİRESİ

2019/657 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Yenipazar İlçe, 93 Ada, 5 Parsel, ÇARŞI Mahalle/Köy, Büyük Menderes Caddesi Mevkii, 8 ( 3. kat + çatı katı ) Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz 256,46m2 lik alana sahip arsa vasfındadır. Değer tespitine konu kısım taşınmaz üzerine inşa edilen binanın 3. ve çatı katındaki 8 B.B. nolu dubleks meskendir.Daire 3. ve çatı katında dubleks mesken vasfında, 3. Katında 2 oda-salon-mutfak-banyo-wc-hol ve balkon, çatı katında 3 oda-banyo-terastan ibaret, tabanları laminant parke, iç kapılar panel, giriş kapısı çelik, dış cephe doğramaları pvc, sıvalı, boyalı, iskana açık durumda, tavanlar kartonpiyer işçilikli, alçı sıvalı, mutfak-hol-banyolar-wc tabanı seramik, banyolar-wc tabanı seramik, banyo Hilton lavabolu, duş kabinli, mutfak dolapları mdf-lam, tezgah granit, alnı fayans, ana bina betonarme-karkas sistemle yapılmış, dışı sıvalı, boyalı, iskan ruhsatına göre 149,20m2 lik alana sahip olup 2018 yılında iskan açılmış yeni yaklaşık 1 yaşındadır.Taşınmaz maliki borçludur. Taşınmaz belediye ve imar plan sınırları içerisinde, belde merkezine yakın sayılabilecek konumda, beldenin en işlek ana caddesine cepheli, ulaşımı kolay bir yerde, her türlü alt yapı imkanlarından faydalanmakta, çapraz karşısında benzinlik mevcuttur.Taşınmaz Yenipazar ana okuluna yaklaşık 170m, Hükümet konağına 500m, PTT binasına 480m mesafededir.

Adresi : Çarşı Mah. Büyük Menderes Cad. No:95 K:3 D:8 Yenipazar / AYDIN

Yüzölçümü : 149,20 m2

Arsa Payı : 2/12

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 220.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Nazilli İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Yeşilyurt Mah. 380 Sokak No:2 Kat::4 Nazilli AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/657 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR