Yazdır

ANKARA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 3+1 daire vasıflı mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00495009
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : PAMUKLAR MAH. / ŞENTEPE
: 123
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 01.02.2017 15:45
Muhammen Bedeli : 220000 TL
İkinci İhale Tarihi : 28.02.2017 15:45
Dosya Numarası : 2015/259 TLMT.
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
14. İCRA DAİRESİ
2015/259 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Pamuklar Mahallesi, 61534 ada, 8 parsel, B blok, zemin kat, 3 bağısız bölüm nolu mesken ve eklentisi 3 nolu depolu taşınmaz. Taşınmaz sokağa göre ön, arka ve yan olmak üzere 3 cephelidir. Daire; antre, koridor, salon, 3 oda( birisi projesine göre sandık odası), mutfak, banyo, ebeveyn banyosu (sandık odası içerisine proje harici ekleniştir), WC ve 2 balkondan oluşmaktadır. Bağımsız bölümün giriş kapısı çelik doğrama, iç kapıları kaplaa, pencereler PVC doğrama ve ısı camlıdır. Antrede sabit dolap mevcuttur. Mutfakta, zemin döşemesi seramik kaplıdır. Mutfak içerisinde montaja hazır tezgahı ve eviyesi mermerit, tezgah altında ve üstünde balon kapaklı dolaplar bulunmaktadır. Banyo, Ebeveyn banyosu ve WC zemini ile duvarları seramik kaplıdır. Isınma sistemi merkezi sistem kaloriferlidir. Dairenin projesinde 1. bodrum katta 11 m²alanlı eklenti deposu bulunmaktadır. Dairenin alanı net 123,00 m² dir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 01/02/2017 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 28/02/2017 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/259 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR