ANKARA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00441670
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : BURÇ MAH. / ŞENTEPE
: 3
Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/282 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230000 TL
İlk İhale Tarihi
:
15.11.2016 14:40
İkinci İhale Tarihi
:
13.12.2016 14:40
İhale Yeri
:
Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ANKARA

2. İCRA DAİRESİ

2015/282 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

TAPU KAYDI: Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Burç Mahallesi, 61167 ada 10 parsel 7584,00 m² alanlı, 3 adet betonarme apartman ve arsası vasıflı A Blok 7.kat 27 bağımsız bölüm numaralı tam hisseli konut.

ADRESİ: Barıştepe (Tapuda Burç) Mahallesi, 744. Sokak BYZ Barış Sitesi A Blok No: 2A/27 Yenimahalle Ankara

İMAR DURUMU: Parsel ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.

ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz 1 bodrum+zemin+11 normal kattan oluşan binada yer almaktadır. Üst katlar çatı aralıdır. Bina site tarzı inşa edilmiş olup 3 bloktan (A-B-C) oluşmaktadır. Siteye 744. Sokaktan giriş yapılmaktadır. Girişte güvenlik kulübesi, çevre düzenlemesi ve açık otopark alanı olup çift asansörlüdür. Ana taşınmazlarda normal katlarda 4 daire, toplam 48 mesken bulunmaktadır. Bina girişi bodrum kattan sağlanmakta olup zemin kat daireleri balkonludur. Ana taşınmazın cephesi sıva üzeri akrilik boyalıdır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Giriş holü zemini mermer, yan duvarlar 1.20 mt mermer kaplı olup üzeri sıva üstü boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıklar mermer, yan duvarlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Merdivenler demir korkulukludur. Bölge belediye ve alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.

BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ: Kıymet takdirine konu taşınmaz 7.katta bina girişine göre sol tarafta bulunmakta olup manzaralı ferah bir dairedir. Fiili kullanımda salon, 3 oda, antre+koridor, mutfak, ebeveyn banyo, banyo, WC ve 2 adet balkondan müteşekkildir. Balkonlar, oda ve mutfak bağlantılıdır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Taşınmazda salon ve odaların zeminleri laminant kaplı, tüm bu mahallerin duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Duvar ve tavan birleşim yerleri kartonpiyerlidir. Antre zemin seramik, duvarlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta alt üst ahşap dolap, laminant tezgah, çelik evye, duvarlar alçı sıva üzeri boyalı, zemini seramik, tezgah arası seramik kaplıdır. Ariston marka hermetik kombi vardır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Banyoda duş teknesi üzeri duşakabin, hilton lavabo ve klozet mevcuttur. Ebeveyn banyo da zemin ve duvarlar seramik kaplı olup duş teknesi üzeri duşakabin, klozet ve lavabo vardır. Wc zemin ve duvarlar seramik kaplı olup hala taşı vardır. Pencereler PVC doğramalı, ısıcamlıdır. Isınma kat kaloriferleri kombi sisteme göre olup radyatörleri panel tiptir. Kullanım alanı 103,04 m²'dir. Konutta kiracı oturmaktadır.

Kıymeti : 230.000,00 TL

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 15/11/2016 günü 14:40 - 14:45 arası

2. Satış Günü : 13/12/2016 günü 14:40 - 14:45 arası

Satış Yeri : Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/282 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR