ANKARA 30. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yenimahalle/ Harbiş-1 Sitesi içinde 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 30. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908416
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : ERGAZİ MAH. / BATIKENT
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 02.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/101 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
30. İCRA DAİRESİ
2018/101 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 14682 Ada, 1 Parsel, ERGAZİ İMAR Mahalle/Köy, ÇAKIRLAR ÇUKURU Mevkii, 7. BLOK 4. KAT 19 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Bina; 2026, 2349, 2354 ve 2350. Caddeleri tarafından çevrili parselde, ayrık nizam şekilde inşaa edilmiş 15 Bloktan oluşan Harbiş-1 sitesi içerisindeki 7. Bloktur. Bina 1 bodrum + zemin + 4 kattan oluşmaktadır. Katta 4 daireden toplamda 20 daire bulunmaktadır. Bağımsız bölümün giriş kapısı çelik kapıdır. Daire, bina girişine göre sağ yan cephede olup, Güney-Batı yönlüdür. Daire fiili durumda; antre, banyo, mutfak, 1 balkon, salon, 2 oda, ve wc den müteşekkildir. Antre zemini seramik kaplama, duvarları mat yağlı boyalı, tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplamalı, tavanı spotlu alüminyum asma tavandır. İçerisinde Hilton lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. Mutfak zemini seramik, duvarları fayans kaplamalı, tavanı kartonpiyer süslemelidir. Yekpare mermerit mutfak tezgahı ile altında ve üstünde ahşap mutfak dolapları bulunmaktadır. Balkon zemini seramik kaplamalıdır. Balkon ısıcamlı pvc doğrama ile kapatılarak mutfağa dahil edilmiştir. Salon zemini laminat parke kaplama, duvarları kısmen kağıt kaplama, kısmen mat yağlı boyalı tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. İki odanın zemini laminat parke kaplama, duvarları mat yağlı boyalı, tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplamalı, tavanı spotlu alüminyum asma tavandır. İçerisinde ayaklı lavabo ve klozet bulunmaktadır. İç kapılar panel kapı, pencereler ise ısıcamlı pvc doğramadır. Isınma sistemi merkezi sistemdir. Bağımsız bölümün net alanı 75 m2'dir. Yenimahalle Belediyesinin Kent Rehberi adlı internet sayfasından alınan Mevcut imar durumu bilgilerine göre; 23.480,00 m2 yüzölçümlü 14682 ada1 parselin, "(%100.0)Konut Yerleşme alanları-gelişme" kullanımında kaldığı, açıklama kısmında "YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI VAR"bilgisinin olduğu görülmüştür.

Yüzölçümü : 23.480 m2

Arsa Pay/Payda : 1/299

İmar Durumu : 23.480,00 m2 yüzölçümlü 14682 ada1 parselin, "(%100.0)Konut Yerleşme alanları-gelişme" kullanımında kaldığı, açıklama kısmında "YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI VAR" bilgisinin olduğu görülmüştür.

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 01/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- İcra ve İflas Kanunu’nun 112. maddesine göre, tayin edilen satış gününün resmi tatile rastlaması hâlinde, aynı Kanunun 19 ve 126. maddeleri uyarınca resmi tatil gününü takip eden ilk iş gününde satış işlemi yapılacağı, 7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/101 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR