ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 160 metre kare çatı aralı daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00451888
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : GÜVENTEPE MAH. / ŞENTEPE
: 160
Oda Sayısı : 5+1
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/63 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
İlk İhale Tarihi
:
12.12.2016 11:00
İkinci İhale Tarihi
:
09.01.2017 11:00
İhale Yeri
:
Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
13. İCRA DAİRESİ
2016/63 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 61300 Ada No, 7 Parsel No, Güventepe Mah. Mahalle/Mevkii, 10 Bağımsız Bölüm. Satışa konu çatı aralı konut niteliğindeki dairenin bulunduğu bina 3 bodrum, zemin ve 3 normal katlı ve çatı aralı olarak yapılmış olup zemin ve normal katlarda 2 şer daire bulunmakta binada toplam 10 daire vardır. Satışa konu 10 nolu daire binanın 3. katında, arka cephede bulunmaktadır. Giriş kapısı çelik kapı olup giriş katında 3 oda, salon, mutfak, antre-koridor, banyo wc ve 2 balkondan oluşmakta çatı arası katına beton basamaklı merdiven ile çıkılmakta olup çatı arası 2 oda koridor, banyo , çatı arası kiler ve teras bulunmaktadır. Meskenin antre-koridor zemini seramik kaplıdır. Duvarları ve tavanı sıva üzeri boyalıdır. Islak zeminler seramik kaplamadır. Mutfakta çerçeve kapaklı tezgah altı ve üstü mutfak dolapları bulunmakta, tezgahının ve bataryasının olmadığı, kombi yerinin mevcut olduğu ancak kombisi yoktur. Salon ve 3 odanın zemininin tesviye betonu dökülmüş olup zemin kaplamaları yoktur. Wc de bas tertibatı, taharet musluğu velavabo bataryası yoktur. Banyod sadece lavabo bulunmakta olup banyo bataryaları yoktur. Çatı arası katında yer alan 2 oda mahalli alt katta yer alan mahallerle aynı zelliktedir. Çatı arasında yer alan koridorun zemini tesviye betonlu olup üzerinin kaplaması yoktur. Duvarları ve tavanı sıva üzeri boyalıdır. Çatı arasındaki banyoda vitrifiye ve bataryaları yoktur. Çatı arası katında yer alan teras zemini seramik kaplıdır. Terasın üzeri açık olup, terastan çatı arası kilere geçiş bulunmakta, kilerin kapısı yoktur. Zemini beton duvarları sıva üzeri boyalıdır. Korkuluk duvarları sıva üzeri boyalı, korkuluk duvarı üzerinde profil doğramadan korkuluk bulunmaktadır. Dairenin iç kapılar ahşap amerikan panel kapı, pencereleri PVC doğrama ve ısı camlıdır. Net kullanım alanı 160 m2 dir. Isınma kombilidir, ancak kombi ve petekleri yoktur. Ayrıca teras ters meyil nedeniyle kar ve yağmur sularının çatı arası katına ve 3. kata kadar sirayet ettiği, çatı arası katındaki beton döşemelerin tahrip olduğu ve yosun tutmuştur. Çatı aralı meskenin elektrik tesisatı çekilmemiştir.
Adresi : Güventepe Mahallesi 609. sk.Bahçesaray Apt. NO:36/10 Yenimahalle/ Ankara
Yüzölçümü : 160 m2
Arsa Payı : 58/489
İmar Durumu :
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : 5582 S.Y.35. Maddesi gereğince KDV den muaftır(Konut Finansmanı)
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 12/12/2016 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/01/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/63 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR