ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yenimahalle/Güventepe Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 31. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927299
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : GÜVENTEPE MAH. / ŞENTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 156
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 20
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9296 ESAS
Muhammen Bedeli
:
340000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
31. İCRA DAİRESİ
2018/9296 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 61332 Ada, 3 Parsel, GÜVENTEPE Mahalle/Köy, Bina, imarın 61332 ada, 3 parseli üzerine ayrık nizam ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir.Bina ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup 2 bodrum + zemin +17 normal kat olmak üzere toplam 20 katlıdır. Bina 3 yıllıktır. Bina girişi 568. Sokaktan 1. Bodrum kattan sağlanmaktadır. Normal katlarda ikişer adet daire yer almaktadır. Binada 36 Adet mesken nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Binanın dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır. Binagirişi döşemeleri mermer, duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavan kağıt kaplıdır. Merdivenler ve kat hollerinde döşemeler mmermer duvarlar ve tavan alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları kromajlı borudur. Binadaçalışır durumda 2 adet asansör mevcuttur. Bahçede kilitli parke taş kaplı açık otopark alanı bulunmaktadır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içersinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmterlerinden faydalanmaktadır. 8. Kat 18 Nolu Bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. Bina girişine göre ön cephede sağ tarafta yer almakta olup, kuzey, doğu ve güney yönlüdür. Fiili durumda antre, hol, 4 oda, salon, mutfak, kiler, banyo, ebeveyn banyosu, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapıdır. Pencere doğramaları pvc doğrama olup ısıcamldır. Antre zemini seramik kaplı, duvarları kağıt kaplı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalı kartonpiyerlidir. Salon ve oda döşemeleri laminat parke kaplı, duvarları kağıt kaplı, tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik, duvaları kağıt kaplı, tavanı alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Banyoda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan alüminyum asma tavandır. Dolaplı lavabo klozet ve duş teknesi + duşa kabin bulunmaktadır. Ebeveyn banyosu zemin ve duvarları seramik olup, banyoda klozet, ayaklı lavabo, duşa kabin bulunmaktadır. WC zemini ve duvarları seramik kaplı, tavan alüminyum asma tavandır. Hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Balkonlardan birisi oda ile diğer balkon mutfak ve salon irtibatlı olup döşemeleri seramik kaplıdır. Isınma merkezi sistem ile sağlanmaktadır. Meskenin Net faydalı alanı balkonlar dahil 156,50 M2 olarak ölçülmüştür. Balkon alanı 15,7 M2dir. Halihazırda bağımsız bölüm kiracı Mehmet OKÇU tarafından konut olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Güventepe Mahallesi Veysel Şatıroğlu Caddesi 568 Sokak Saklıkent Prestij 3 Konutları A Blok 18 Numara Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü :2.223,00 m2
Arsa Payı :57/2223
İmar Durumu :Var
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 14/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9296 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR