ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yenimahalle Ergazi İmar Mahallesi'nde 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911774
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : ERGAZİ MAH. / BATIKENT
Oda Sayısı : 5+1
: 289
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 08.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/27689 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.02.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
04.03.2019 10:50
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2015/27689 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın değeri icra mahkemesince belirlenen, borçlu adına kayıtlı Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, Ergazi İmar Mah. (tapuya göre İlkyerleşim), 15320 Ada, 3 Parseli teşkil eden, 82 adet dubleks konut nitelikli ana taşınmaz üzerinde yer alan dubleks konut nitelikli, 52 numaralı bağımsız bölümün satılarak paraya çevrilecektir. Ayça Sitesi, ayrık nizam ve betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup 82 adet dubleks konuttan oluşmaktadır. Site İlk yerleşim Mahallesi Pazaryerinin karşısında yer almaktadır. Bina girişi 1901.Caddeden sağlanmaktadır. Bodrum+zemin+ normal kat ve çatı arası olmak üzere toplam 4 katlıdır. Bina kuzey, güney ve doğu cephelidir.Bodrum kata dışarıdan, bahçeden giriş yapılmaktadır. Zemin katta salon, mutfak, banyo ve merdiven altında kiler, normal katta 3 yatak odası, banyo, çatı arası katında iç içe 2 oda ve teras bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıvaüzeriakrilik boyalıdır.Pencere doğramaları ahşap ve ısı camlıdır. Ana giriş kapısı çelik kapı, bütün iç kapılar vernikli ahşapkapıdır. Giriş kapısının önünde rüzgarlık mevcuttur. Bahçedeki otoparkın altı bahçeden depo olarak kullanılmaktadır. Merdivenler ahşaptır.Salon ve odaların zeminleri laminant parke, duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır.Salonda şömine mevcuttur.Mutfakta zemin laminant parke kaplı, duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri boyalıdır.Mutfak tezgahı mermerit olup, tezgah alt ve üst dolapları profil kapaklıdır. Banyolarda zemin ve duvarlar seramik kaplı, tavan sıva üzeri boyalıdır. İçerisinde dolaplı lavabo, klozet, duşakabin mevcuttur. Çatı arasında zemin rabıta ahşap kaplıdır.Tavan ise ahşap lambri kaplıdır.Çatı arasındaki teras pwc doğrama ile kapatılmıştır. Teras zemini seramik kaplıdır. Çatısı shingle kaplıdır. Temiz su ve elektrik tesisatları çekilmiştir.Isınma, kombili sistem ile sağlanmaktadır.Yapılan ölçümlemeye göre; meskenin net faydalı kullanım alanı balkon ve teras dahil 289,50 m²dir. Balkon ve teras alanı alanı 27,42 m²dir.
Adresi : İlkyerleşim (Ergazi İmar)Mah. 1901. Cadde İle 1995. Sokağın Kesiştiği Köşe, Ayça Sitesi No:37/52 Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 18.687,00 m2
Arsa Payı : 1/82
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (İhale tarihinde KDV oranında yasal değişiklik olması halinde değişiklik dikkate alınacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/02/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 04/03/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
--------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/27689 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR