ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yenimahalle Burç Mahellesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926970
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : BURÇ MAH. / ŞENTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/110 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
28.03.2019 11:20
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2018/110 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Yenimahalle İlçesi, Burç Mahellesi 61155 Ada, 9 parsel sayılı 1.496,00 m2 yüzölçümlü 10 katlı Beton Apartman niteliğindeki ana taşınmazdaki 60/1496 arsa paylı 7.kat 21 nolu bağımsız bölüm numaralı meskendir.İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün resmi internet sitesinden alınan bilgilerden taşınmazın yola 5 mt çekme mesafeli E:2.07, TAKS:040 H max serbest ayrık nizam, konut alanı olarak ayrıldığı bildirilmiştir. Bina bodrum+ zemin+8 normal kattan oluşmaktadır.Binanın cepheleri mantolamalı ve sıva üzeri boyalıdır.Binaya giriş ön cepheden, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Anagayrimenkul asansörlüdür. Zemin ve normal katlarda 3'er daire bulunan anagayrimenkülde toplam 25 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Bağımsız bölüm mahallen antre,3 oda,salon,mutfak,wc,banyo,ebeveyn banyosu ve 2 balkondan müteşekkildir.Antre,salon ve odalarda yer döşemesi laminant parke kaplı olup, duvarlar duvar kağıdı kaplı,tavanlar kartonpiyerdir.Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanlar kartonpiyerlidir.Mutfak tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik, tezgahın altında ve üstünde lake kaplama ahşap dolapları mevcuttur.Balkon zemini seramiktir.Pencereler ahşap,ısıcamlı doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Bağıımsız bölüm kombi sistemi ile ısıtmalı doğalgazlıdır. Mesken bina girişine göre sol ön cephelidir.Meskenin faydalı kullanım alanı Fen Bilirkişisi tarafından içten içe 95,00 m2 daire 16,00 m2 balkon olmak üzere toplam 111,00 m2 olarak hesaplanmıştır.Taşınmazın geniş içeriği dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Adres : Ankara ili, Yenimahalle İlçesi, Burç Mahellesi, Barıştepe (Tapu kaydı Burç) Mahallesi, Piri Caddesi 21 numaralı Nur Apartmanındaki 21 nolu bağımsız mesken.
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 28/03/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri var ise o adreslerine tebliğ olunur.Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya Elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/110 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR