ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yenimahalle/Batı Sitesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026463
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : BATI SİTESİ MAH. / BATIKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 81
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3132 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
18. İCRA DAİRESİ
2017/3132 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 14695 Ada, 1 Parsel, BATI SİTESİ Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Ankara İli Yenimahalle İlçesi ,Batı Sitesi Mahallesi 14695 Ada 1 Parseli teşkil eden 30.570,00 m2 Yüzölçümlü Blok Kargir Apartmanlar nitelikli ana taşınmazda yer alan 1/478 arsa paylı 'Mesken' nitelikli,7.Blok 5.Kat 12 Nolu Bağımsız bölümün tamamı Borçlu adına kayıtlıdır.06 Yol İş Sitesi imarın 14695 Ada 1 parsel üzerinde ayrık nizam ve betonarme karkas yapı tarzında 24 adet blok olarak inşa edilmiştir.Site yaklaşık 20 Yıllıktır.Site Girişinde güvenlik mevcuttur.Site içerisinde çocuk oyun alanları,kameriyeler,basketbol sahası,otopark mevcuttur.Sitenin peyzajı tamamlanmış olup,bariyerli açık otopark girişi vardır.7 Blok,8 Blok ile bitişik nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup zemin+9 normal kat olmak üzere toplam 10 katlıdır.Normal katlarda ikişer adet daire yer almaktadır.Binada 20 adet mesken kullanımlı bağımsız bölüm bulunmaktadır.Binada çalışır durumda asansör mevcuttur.Binanın bulunduğu semt,belediye sınırları içerisinde olup,her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Bina girişine göre sağ tarafta yer almakta olup doğu ve batı yönlüdür.Fiili durumda antre.3 oda ,salon,mutfak,banyo,wc ve 2 balkondan oluşmaktadır.Odanın bir tanesinin içinden geçilerek diğer iki oda ve banyoya geçiş sağlanmaktadır.Balkonlar mutfak ve oda ile irtibatlı olup ,her iki balkonda katlanır cam balkon ile kapatılmıştır.Isınma merkezi sistem kalorifer ile sağlanmaktadır.Meskenin net faydalı alanı balkonlar dahil 81,00 m2 olarak ölçülmüştür.(Toplam balkon alanı 6,00m2dir.) Kıymet Taktir tarihi itibariyle meskende Kiracı oturduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerinde TEB Bankasının İpoteği Bulunmakta olup 142.800,00-TL Bedelin altında Satışa muvaffakat etmemektedir.Bu Sebeple Satış, bu bedel üzerine Satış masrafları eklenerek gerçekleştirilecektir. Geniş evsaflı bilgi dosyadaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi :Batı Sitesi(Ergazi-İmar)mah Cengiz Aytmatov cad 06 Yol İş Sitesi 7.Blok Daire 12 Yenimahalle /Ankara
Yüzölçümü : 30.570,00 m2
Arsa Payı : 1/478
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3132 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR