ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yenikent Menderes Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925383
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MENDERES MAH. / YENİKENT
Oda Sayısı : 3+1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 06.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2564 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2019 09:50
İkinci Satış Günü
:
04.04.2019 09:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2016/2564 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 168 Ada, 9 Parsel, YENİKENT MENDERES Mahalle/Köy, 1 kat 2 nolu Nolu Bağımsız Bölüm taşınmazın borçluya isabet eden hissesi satışa çıkartılmış olup, adresi; Ankara ili, Sincan İlçesi, Yenikent Menderes Mahallesinde, Hatipoğlu Cad. üzerinde Mahallinde Şen Apartmanı, 19 nolu binadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmazın bulunduğu yapı, 1.052 m² yüzölçümlü arsa üzerine kuruludur. 3B yapı sınıfında, betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda, bodrum kat+zemin kat+4 normal kat olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina girişi zemin kattan, doğu cepheden sağlanmaktadır. Ana taşınmazda bodrum katında; dükkan depoları, su deposu, sayaç yeri, kapıcı dairesi, sığınak, vb. ortak alanlar, zemin katında; 5 adet dükkan ve bina girişi, 1. kat ve diğer tüm katların her birinde 4 er mesken bulunmakta olup, bina toplam 21 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir. Binanın giriş kapısı alüminyum doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. binada asansör ve otopark bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bölgede elektrik, su, yol kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Taşınmaz, 4. derece deprem bölgesinde yer almakta olup, bu alanlarda uzman kişiler tarafından incelenmesi önerilmekle birlikte, binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilmemiştir. 2 Bağımsız bölüm no.lu mesken nitelikli taşınmaz ana yapının 1. katında, bina girişine göre sol yan ve ön cephede konumlanmış olup güney ve güneydoğu cephelidir. Mimari projesine göre; Antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları pvc ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin laminat parke, duvarlar saten boyadır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde Hilton lavabo, klozet ve duş yeri bulunmaktadır. Mutfakta mdf balon kapak dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın kombi ve petekleri mevcuttur. Konu taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır.
Yüzölçümü : 1.052,00 m2
Arsa Payı : 50/1052
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : 1- Sincan 2. Aile Mahkemesinin İhtiyati Tedbir Şerhi vardır.
2- Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 09:50 - 09:53 arası
2. Satış Günü : 04/04/2019 günü 09:50 - 09:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2564 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR