ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yenidoğan Mahallesi'nde 68 m² konut imarlı daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891058
Şehir : Ankara / Altındağ
Oda Sayısı : 3+1
Isıtma : Kat Kaloriferi
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8165 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 11:10
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2018/8165 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Altındağ İlçesi, Yenidoğan Mahallesi, 4640 Ada, 30 Parsel, 7 Nolu Bağımsız Bölüme ait Ana Binanın Genel Özellikleri; Ana bina betonarme yapı tarzında, ayrık nizamlı olup 2 bodrum, zemin ve 2 normal katlı olup normal katlarında 2?şer daire mevcuttur. Bina zemin kat girişlidir. Zemin katında dükkânlar vardır. Binanın ön cephesinde açık otopark alanları vardır. Dış cephede ısı yalıtım esaslı mantolaması mevcut olup üzeri hazır sıva+akrilik boya kaplıdır. Binanın ana giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Binanın giriş dış zemini kilit taşı ve iç sahanlığı karo mozaik kaplıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mozaik kaplı, girişte merdiven yan duvarları alçı sıva+plastik boya kaplıdır. Binada elektrik, su ve doğalgaz mevcuttur. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü Belediye hizmeti mevcuttur. Satışa konu 7 No.lu Meskenin özellikleri; Meskende fiili durum itibariyle 3 oda, salon, antre-koridor, mutfak, banyo, Wc ve balkonu vardır. Salonun ve odaların zemini marley kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak, antre, banyo, wc zemini seramik kaplıdır. Salon, antre ve odaların duvarları serpme sıva+plastik boya kaplıdır. Islak hacimlerden mutfak ve banyo duvarları seramik, tuvalet duvarları yarı yerine kadar seramik kaplıdır. Mutfakta mermerit tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde laminant kapak esaslı ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Mutfak çıkışlı balkonu PVC ile kapatılarak mutfak alanına katılmıştır. Banyoda seramik lavabo, duş imkanlı alanı, batarya takımı ve klozeti vardır. Wc'de lavabo ve tuvalet taşı vardır. İç kapıları panel pres kapıdır. Pencereleri ve balkon kapısı PVC esaslıdır. Daire dış kapısı çelik esaslıdır. Kombili ve doğalgaz kat kaloriferlidir. Kullanım alanı; Yerinde yapılan ölçümler sonucunda Meskenin net kullanım alanı balkon mutfağa katılı olduğu için dahil edilmiş olup 68,00 m2 ölçülmüştür. Mesken üç cepheli ve güneş görür şeklindedir. Meskenin keşif günü itibari ile kiracı tarafından kullanıldığı tespit edilmiştir.
Adresi : Plevne Mah. Önsezi Sk.Yunus Emre Apt. 3.Kat.15/7 Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 68 m2
Arsa Payı : 4640/30
İmar Durumu : Bitişik nizamlı bodrum hariç 4 kat yapı müsaadeli konut kullanımlı imar durumuna sahiptir
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8165 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR