MARMARAEREĞLİSİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Çiftlik'de 125 m2 dubleks daire icradan satılıktır

MARMARAEREĞLİSİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941664
Şehir : Tekirdağ / Marmaraereğlisi
Semt-Mahalle : YENİÇİFTLİK MAH. / MARMARAEREĞLİSİ
: 125
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/296 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
418,266 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
:Bahçelievler Mah.Atatürk Bulvarı,Belediye Mezat Salonu (Düğün Salonu içi) Marmaraereğlisi/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARMARAEREĞLİSİ
İCRA DAİRESİ
2018/296 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Tekirdağ İli,Marmaraereğlisi İlçesi,Yeniçiftlik Mah.Denizboyu mevkiinde bulunan 45.034m2yüzölçümlü 5707 Parsel numaralı taşınmaz üzerinde bulunan 4/878 arsapaylı birinci kat 31 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmazın mahallinde yapılan tespitte, taşınmaz üzerinde Zemin+1 kat ve çatı katından oluşanbetonarme karkas binanın 1. katı ve çatı katından oluşmaktadır. Mesken nitelikli taşınmaza giriş binanın yan cephesinde bulunan merdiven ile sağlanmaktadır.Meskene giriş ahşap kapı ile sağlanmakta olup,pencereler PVC dir. 1.katta barbekülü balkon ve çatı katında 1 oda ve açık teras yer almaktadır.Bina kaplı olduğundan içine girilememiştir.Taşınmazın bulunduğu Kaptan Country Tatil Sitesiİstanbul-Tekirdağ bölünmüş yolunun deniz kısmında yer almakta olup,Tekirdağ-İstanbul yoluna cepheli veMarmara Denizine sıfır konumdadır. Taşınmazın bulunduğu site Ortak yüzme havuzu, güvenliği, sosyal tesisleri bulunan, çevre düzenlemesi yapılmış ve kumsalı bulunan bir sitedir. Taşınmaz kapalı olduğundan içerisine girilememiştir.Dubleks mesken nitelikli taşınmaz toplam 125,00 m2 yüz ölçüme sahiptir. Taşınmazın tapu kayıtlarının tetkikinde ise tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu tespit edilmiştir.
Adresi :Yeniçiftlik Mah.Denizboyu Mevkii, 5707 Parselde Kayıtlı 31 Nolu Bağımsız Bölüm Marmaraereğlisi/Tekirdağ
Yüzölçümü : 45.034 m2
Arsa Payı : 4/878
İmar Durumu : Ayrık nizam 2 kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti: 418.266,06 TL
KDV Oranı :KDV Kanunun 17.Maddesinin 4.Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Diğer:Bu parselde(170) nolu,8856 par(80)nolu 9017 ve 5708 parseller 5707 ve 8856 parsellerin
ORTAK alanıdı
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :Bahçelievler Mah.Atatürk Bulvarı,Belediye Mezat Salonu (Düğün Salonu içi) Marmaraereğlisi/Tekirdağ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/296 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR