YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova Süleymanbey'de 99 m² daire icradan satılıktır

YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127897
Şehir : Yalova / Merkez
Semt-Mahalle : SÜLEYMAN BEY MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 99
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1583 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YALOVA
İCRA DAİRESİ


2019/1583 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri :Yalova İli Merkez İlçesi Süleymanbey Mah. 725 Ada 4 Parsel sayılı 6.340,47m² yüzölçümlü 15/4000 arsa paylı ana taşınmazın niteliği arsa bağımsız bölüm niteliği konut olan taşınmazın A/Blok A2 Giriş 2.kat Bağ.Böl.No:4'deki meskenin tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.Taşınmaz incelenen onaylı mimari projesinde bina girişine göre arka kolda kalmaktadır.2.normal katında (99m²) 2 adet oda,1 adet salon+mutfak,1 adet banyo,1 adet wc,1 adet hol,1 adet antre alanlarından oluşmakta olup toplam brüt alanı 99m²'dir.Giriş kapısı çelik kapı,pencereleri ahşap görünümlü PVC doğramadır.Kapısı kapalı olduğundan yer görme işlemi dışarıdan yapılmıştır.Dış cephesi dış cephe kaplama malzemesi ile kaplıdır,giriş kapısı camlı demir doğrama,katlar arası bağlantıyı sağlayan merdivenler ve sahanlıklar granit kaplı,giriş ve merdiven kovası duvarları plastik boyalıdır.Binada asansör bulunmaktadır.Yeni binadır ve tadilat ihtiyacı bulunmamaktadır.Kapalı otopark bulunmaktadır.Taşınmazın yakın çevresinde Yalova Devlet Hastanesi,Adliye Binası ve Özdilek AVM olarak sayılabilir.Sosyal yaşamın getirdiği alışveriş merkezi,sağlık ocağı,okul,market v.b. Sosyal ihtiyaçlar orta kısa mesafelerde karşılanabileceği bölgede altyapı ulaşım sorunu bulunmamaktadır.Taşınmazın yakın çevresinde bekonarme karkas yapıda genellikle 4-5 katlı olarak inşa edilmiş binalar,yazlık siteler ve sosyal donatı alanları bulunmaktadır.
Adresi :Süleymanbey Mah.Alkaş Trend Sitesi A/Blok 2. Kat D:4 Merkez/YALOVA
İmar Durumu :Konut alanında kaldığı ayrık nizam 4 kat Hmax:12,50m,Taks:1,60 yapılaşma koşullarına tabi olduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :İpotek ve Hacizler mevcut olup tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri :UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve tebligat yapılamayan ilgililere İİK.127 uyarınca gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.

6- Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı 6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra ve İflâs Kanununun Uygulanması konulu yazısı doğrultusunda , İİK 9.Maddesinin " İcra İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödemenin Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda İcra İflas dairesi adına açılan hesaba yapılır. " amir hükmü gereğince "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması; bu itibarla %20 nakit teminatın TR84 0001 5001 5800 7274 0403 61 IBAN nolu müdürlüğümüzün T.C.Vakıfbank YalovaŞubesi "Emanet Kasa Hesabı"na ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir." Katılımcıların ihale sırasında , ihaleye girilecek dosya numarası yazılı banka dekontunu ibraz etmeleri zorunlu olup,nakit teminat kabul edilmeyecektir"

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1583 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR