YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova/Kadıköy'de tripleks mesken icradan satılıktır

YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908383
Şehir : Yalova / Merkez
Semt-Mahalle : KADIKÖY KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 190
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1823 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YALOVA İCRA DAİRESİ
2017/1823 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yalova İl, Merkez İlçe, 240 Ada, 1 Parsel, KADIKÖY Mahalle/Köy, mezarlık Mevkii, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Yalova İli Merkez İlçesi Kadıköy köyü Mezarlık Mevkii 240 ada 1 Parsel sayılı 6.642,43m2 yüzölçümlü ana taşınmazın niteliği arsa bağımsız bölüm niteliği tripleks konut olan taşınmazın Zemin kat+1. Kat+Çatı Katı Bağ.Böl.No:8'deki dairenin tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz zemin kat+1 normal kat+çatı piyesi 8 no'lu tripleks meskenin grişi zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre; zemin katında; (70 m2) 1 adet salon+mutfak, 1 adet hol, 1 adet wc, 1 adet tesisat odası, 1 adet teras, 1. Normal katında; (71m2) 3 adet oda, 2 adet hol, 1 adet banyo, çatı katında; (49 m2) 1 adet oda, 1 adet hol, 1 adet banyo ve teras hacimlerinden oluşmak üzere toplam 190 m2 alanlıdır.Taşınmaz ekonomik ömrünü doldurduğu ve iç mekan olarak çok bakımsız ve sıkıntılı olduğu için yör görme işlemi dışarıdan yapılmıştır. Dışarıdan tespit edilen iç mekan özellikleri vasat durumdadır ve ekonomik ömrünü tamamen doldurmuştur. Taşınmazın deniz manzarası bulunmaktadır. Taşınmazın yapım yılı eski olmamasına rağmen, tripleks konut bakımsız bırakılmış ve mahallinde virane durumdadır. Taşınmazın bulunduğu sitenin sınırları belirlenmiştir ve sitenin doluluk oranı sıfırdır. Taşınmaza yakın mesafede Kadıköy mezarlığı, Baronet Restoran , Kadıköy Belediyesi bulunmaktadır. Orta/üst gelir grubuna hitap eden, 2-3 katlı villa fonksiyonlu gelişim gösteren bölge, tüm alt yapı olanaklarından faydalanmakta olup ulaşım imkanları özel araç ile iyi durumdadır.
Adresi :Kadıköy Köyü Mezarlık Mevkii Kadı Caddesi Kadıköy Konakları No:22/8 Merkez/YALOVA
İmar Durumu :1/1000 Ölçekli uygulama imar palanı içerisinde olduğu;Ayrık Nizam 2 Kat,Taks:0,30,Kaks:0,60 Konut alanı olarak planlandığı;01/07/2011 tarih ve 40 sayılı Yapı Ruhsatı düzenlendiği ve Yapı Kullanım izin belgesi bulunmadığı öğrenilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve tebligat yapılamayan ilgililere İİK.127 uyarınca gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.

6- Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı 6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra ve İflâs Kanununun Uygulanması konulu yazısı doğrultusunda , İİK 9.Maddesinin " İcra İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödemenin Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda İcra İflas dairesi adına açılan hesaba yapılır. " amir hükmü gereğince "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması; bu itibarla %20 nakit teminatın TR84 0001 5001 5800 7274 0403 61 IBAN nolu müdürlüğümüzün T.C.Vakıfbank YalovaŞubesi "Emanet Kasa Hesabı"na ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir." Katılımcıların ihale sırasında , ihaleye girilecek dosya numarası yazılı banka dekontunu ibraz etmeleri zorunlu olup,nakit teminat kabul edilmeyecektir"

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1823 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR