YALOVA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Yalova/Gaziosmanpaşa'da 85 m² daire mahkemeden satılıktır

YALOVA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076725
Şehir : Yalova / Merkez
Semt-Mahalle : GAZİ OSMAN PAŞA MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/45 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
09.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YALOVA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2018/45 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Yalova ili Merkez ilçesi Gaziosmanpaşa mahallesi 194 ada 6 parsel nolu 1 kat D: 3 adresinde bulunan taşınmaz zemin kat seviyesinden yapılan bina girişine göre sol ön kolda 1. normal kat konumlu olup taşınmaz onaylı mimari projesine göre 1 katında (85 m2) 3 adet oda, 1 adet salon, 1 adet mutfak, 1 adet banyo, 1 adet antre ve 2 adet balkon alanlarından oluşmakta olup toplam brüt alanın 85 m2 dir. Değerleme konusunda taşınmazın giriş kapısı ve pencelerinin ahşap doğrama, değerleme günü taşınmazın kapalı olması nedeniyle yer görme işleminin dışarıdan yapıldığını, buna istinaden iç mekan özelliklerinin tespit edilmediği, taşınmaz 26 yılılk bina olması nedeniyle eski ve tadilat ihtiyacı bulunduğu, konu taşınmazın konumlu olduğu binada dış cephe, dış cephe boyası ile boyalı, giriş kapısı camlı demir doğrama, merdiven korkulukları demir doğramadır. merdivenler mermer ile kaplıbina içinde duvarlar plastik boya ile boyalı ve binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmaza yakın mesafede Gaziosmanpaşa İlkokulu, Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gaziosmanpaşa Cami bulunmakta olup ana arter olan Gaziosmanpaşa Caddesi üzerinde yeni yapıda ve eski yapıda meskenler bulunmakta orta/üst gelir grubuna hitap eden3-4 katlı mesken fonksiyonlu gelişim gösteren bölge tüm alt yapı olanaklarından faydalanmakta olup ulaşım imkanları iyi durumdadır.
Adresi : GOP Mah. 7. Sok No: 37 YALOVA
Yüzölçümü : 85 m2
İmar Durumu : Yalova Belediyesinin 11/10/2018 havale tarihli yazısı ile taşınmazın 04/10/2016 tarih ve 148 sayılı Belediye Meclis Kararı ile onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında "Ayrık Nizam, 4 kat) yapılaşma şartlarında "Konut Alanı" olarak planlı olup ayrıca imar parseli ifrazı; 3194 Sayılı İmar Kanununun Yalova Uygulama İmar Plan Notlarının ve Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince,taşınmazın 1/1000 ölçekli imar planındaki durumu itibariyle ifraz sonrası oluşacak her parselde parsel genişlikleri ve parsel derinliği şartını sağlaması durumunda mümkün olabilmekte aksi halde mümkün olmamaktadır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı vardır
1. Satış Günü : 09/12/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 09/01/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı YALOVA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/45 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR