YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova Çınarcık'ta 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181708
Şehir : Yalova / Çınarcık
Semt-Mahalle : ESENKÖY KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 4+1
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/6 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.09.2020 10:55
İkinci Satış Günü
:
12.10.2020 10:55
Satış Yeri
:
UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YALOVA
İCRA DAİRESİ
2020/6 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Yalova İli Çınarcık İlçesi Esenköy Beldesi Kanarya Mevkii170 Ada 9 parsel de kain, A Giriş 3. Normal kat + çatı piyesi 9 nolu Bağımsız Bölüm DUBLEKS MESKEN nitelikli taşınmazın TAM hissesi borçlu adına kayıtlıdır. MEVCUT DURUMU :Belirtili parsel üzerinde betonarme yapı şeklinde inşa edilmiş konut bulunmaktadır, yapının 9 numaralı bağımsız dubleks bölümünün mevcut durum itibariyle tamamlanmış olduğu ve kullanılır seviyede olduğu görülmüştür. Satışa konu dubleks mesken 92,30 m2 net kullanım alanlı olup , balkon hariç brüt alanı 127,16 m2 , balkon dahil brüt alanı 184,72 m2 dir. Yapının kapısı kapalı olması nedeniyle içerisi gezilememiştir. Bağımsız bölümün giriş katının mutfak/salon/2oda/banyo-wc-/hol/antre/balkon dan meydana geldiği, dubleks katının ise 2 oda/wc/2 adet açık teras kısımlarından meydana geldiği, yapının deprem yönetmeliklerine göre inşa edildiği görülmüştür. Yeni deprem yönetmeliğine göre inşa edilmiştir. yapı yaklaşık 0-1 yılık binadır ve yeni yapı sınıfındadır, taşınmazın bulunduğu bölge yazlık turizm faaliyetleri bakımından Yalova ilinde oldukça tercih edilen bölgededir.İmar Durumu : Esenköy Belediye Başkanlığından alınan imar durumu bilgi ve belgelerine göre, taşınmazın bulunduğu bölge 1/1000 ölçekli imar planı sınırları içerisinde olup ayrık yapı nizamlı konut alanlı olarak imar durumu vardır. Adresi: Yalova İli Çınarcık İlçesi Esenköy Beldesi Kanarya Mevkii170 Ada 9 parsel de kain, A Giriş 3. Normal kat + çatı piyesi 9 nolu Bağımsız Bölüm DUBLEKS MESKEN nitelikli taşınmaz
Kıymeti : 330.000,00 TL KDV Oranı : %1Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/09/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 12/10/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve tebligat yapılamayan ilgililere İİK.127 uyarınca gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.

6- Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı yazısı doğrultusunda ve İİK 9.Maddesinin " İcra İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödemenin Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda İcra İflas dairesi adına açılan hesaba yapılır. " amir hükmü gereğince "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması; bu itibarla %20 nakit teminatın TR84 0001 5001 5800 7274 0403 61 IBAN nolu müdürlüğümüzün T.C.Vakıfbank YalovaŞubesi "Emanet Kasa Hesabı"na ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir." Katılımcıların ihale sırasında , ihaleye girilecek dosya numarası yazılı banka dekontunu ibraz etmeleri zorunlu olup,nakit teminat kabul edilmeyecektir"

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

e-imzalıdır

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR