YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova/Çınarcık'ta 138 m2 dubleks villa icradan satılıktır

YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053744
Şehir : Yalova / Çınarcık
Semt-Mahalle : KOCADERE KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 138
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 3
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/856 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
390,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 14:20
Satış Yeri
:
UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YALOVA
İCRA DAİRESİ
2019/856 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yalova ili, Çınarcık ilçesi, Kocadere köyü 254 ada 1 parsel sayılı taşınmazın G blok No:2 deki dubleks meskenin tamamı borçlu adına kayıtlıdır. MEVCUT DURUMU : Yalova ili, Çınarcık ilçesi, Kocadere köyü, Hanburcu mevki Akasya evleri G blok No:2 (254 ada 1 parsel ) adresinde bulunan keşfe konu taşınmazın site içerisinde ikiz villa olduğu yeşil alan ve otoparkı mevcut; il özel idare hizmetlerinden faydalandığı, su, kanalizasyon, doğalgaz alt yapısının mevcut olduğu, sahile yaklaşık 500 metre mesafede , üc cephesi açkı pencereler ahşap panjurlu yeni yapı olduğu gözlemlenmiştir. söz konusu bağımsız bölüm kapalı olduğundan içeri girilememiş ancak onaylı mimari projesi incelendiğinde giriş katında salon/mutfak banyo zemin terası ve birinci normal katında 3 oda/banyı balkondan meydana geldiği kullanım alanının 130 m2 olduğu tespit edilmiştir. İMAR DURUMU: 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ierisinde ayrık nizam 2 kat TAKS:0,35 kask :0,70 yapılaşma şartlarında konut alanı olarak planlandığı 21/04/2015 tarih ve 2015/15 nolu ruhsatı bulunduğu ve brüt 138,50 m2 olduğu bildirilmiştir.
ADRES : Yalova ili, Çınarcık ilçesi, Kocadere köyü , Hanburcu mevki, Akasya evleri G blok No:2
Kıymeti : 390.000,00 TL Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/856 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR