YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova Çınarcık'ta 136 m² tripleks mesken icradan satılıktır

YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01184631
Şehir : Yalova / Çınarcık
Semt-Mahalle : KORU KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 136
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 06.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1642 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.10.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
02.11.2020 11:15
Satış Yeri
:
UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YALOVA
İCRA DAİRESİ
2017/1642 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri: Yalova İli Çınarcık İlçesi Koru Beldesi Yanıklık Mevkii 167 Ada 31 Parselde kain, 14.579,00 m2 yüzölçümlü Arsa nitelikli ana taşınmazın, E1 Blok Z+1+Teras kat 2 nolu bağımsız bölüm Tribleks Mesken nitelikli taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. MEVCUT DURUMU : Taşınmaz Yalova İli Çınarcık İlçesi Koru Beldesi Hürriyet Mah. Çınarcık-Yalova Yolu 1. Cadde Doğa Evleri Sitesi E1 Blok adresindedir. taşınmaza ulaşım için Yalova-Çınarcık yolunda 9. km'de sağ cephede yer alan Doğa Evleri Sitesine ulaşılır, taşınmazın içinde bulunduğu site ağırlıklı olarak yazlık amaclı olarak kullanılan tripleks villalardan oluşmaktadır, çevre düzenlemesi yapılmış olan sitede ortak kullanım alanı olarak yüzme havuzu ve sosyal tesis bulunmaktadır. Taşınmaz Koru Belde merkezine 500 metre, Yalova-Çınarcık karayoluna 0 metre mesafededir. Altyapı hizmeti mevcuttur, taşınmaz toplu taşıma araçları güzergahı ve durakları üzerindedir, taşınmazın çevresinde Sultan Sekisi Restaurant, Elit Sitesi gibi röper noktası olabilecek yerler mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu site 14.579,00m2 yüzölçümlü arsa içerisine, betonarme karkas yapı tarzında, zeminkat + 1. normal kat+ teras kat olmak üzere toplam 3 kat olarak ikiz nizamda inşa edilmiş 54 adet tripleks meskenden oluşmaktadır. bina girişi zemin kattan olup güney cepheden yapılmaktadır, binanın dış cehpesi boyalı olup site içerisinde açık yüzme havuzu, güvenlik, açık otopark ve sosyal tesis mevcuttur. Taşınmaz projesine göre bodrum katta ortak alan sığınak, zimen katta güney cephede bina girişi ve salon, açık mutfak, wc hacimlerinden olaşmakta olup 43 m2 kapalı alan ile 12 m2 açık teras alanı olmak üzere toplam 55 m2 alana sahiptir. 1. normal kat 3 oda, banyo 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 60,00 m2 kapalı alana sahiptir. çatı katı ise onaylı projesine göre 1 oda ve 1 banyo hacimlerinden oluşmakta olup brüt 21 m2 kapalı alana ve açık terasa sahiptir. taşınmaz onaylı projeye göre 136,00 m2 kapalı alan ve açık teras alanına sahiptir, iç bölümleri görülememiştir.
İMAR DURUMU : Koru Belediyesi İmar Müdürlüğünden edinilen sözlü bilgiye göre taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planı içerisinde olup, konut alanında kalmakta, ayrık nizam 2 kat yapı şartlarına sahiptir.gayrimenkulün yenileme yapı ruhsat belgesi ve yapı kullanma izin belgesi mevcuttur. Eski parsel numarası 2281 olup, ruhsat ve proje üzerinde eski parsel numarası yazılıdır.
Arsa Payı : 256/13824 Kıymeti : 300.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/10/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 02/11/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAH HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve tebligat yapılamayan ilgililere İİK.127 uyarınca gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.

6- Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı yazısı doğrultusunda ve İİK 9.Maddesinin " İcra İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödemenin Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda İcra İflas dairesi adına açılan hesaba yapılır. " amir hükmü gereğince "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması; bu itibarla %20 nakit teminatın TR84 0001 5001 5800 7274 0403 61 IBAN nolu müdürlüğümüzün T.C.Vakıfbank YalovaŞubesi "Emanet Kasa Hesabı"na ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir." Katılımcıların ihale sırasında , ihaleye girilecek dosya numarası yazılı banka dekontunu ibraz etmeleri zorunlu olup,nakit teminat kabul edilmeyecektir"

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1642 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/07/2020e-imzalıdır

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR