YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova/Çiftlikköy'de dubleks mesken icradan satılıktır (Çoklu satış)

YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907644
Şehir : Yalova / Çiftlikköy
Oda Sayısı : 4+1
: 184
Bina Yaşı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 02.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/966 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
430,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
25.02.2019 11:30
Satış Yeri
:
UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YALOVA İCRA DAİRESİ
2018/966 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yalova İl, Çiftlikköy İlçe,çiftlikköy mah. 1659 Ada, 22 Parsel,.1.KAT+ ÇATI PİYESİ 4 Nolu Bağımsız Bölüm Bahse konu dubleks mesken niteliğindeki taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Yalova ili, Çiftlikköy ilçesinde konut alanı olarak tercih edilen bölgede bulunmaktadır. Taşınmaz çiiftlikköy ilçe merkezinde olması nedeniyle sosyal ve kültürel faaliyet ve alanlarından faydalanma imkanı bulunmaktadır. bağımsız gayrimenkulün bulunduğu bölgeye düzenli olarak ulaşım bulunmaktadır. ulaşım yolları kaliteli ve gelişmiş durumdadır. taşınmaza çiftlikköy belediyesi tarafından hizmet götürülmektedir. taşınmaz elektrik, su , telefon , kanalizasyon , doğalgaz gibi her türlü alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanabilmektedir. kıymet takdirine konu olan taşınmazın bulunduğu bölge konut amaçlı kullanım bakımından yalova ilinde oldukça tercih edilen bölgede bulunmaktadır. Taşınmaz çiftlikköy ilçe merkezinde olup, yalova il merkezine yaklaşık 3 km mesafededir. marmara denizine, çiftlikköy sahil yoluna, yalova devlet hastanesine, vb yürüme mesafedesinde olup, yalova -kocaeli karayoluna oldukça yakın konumda olan taşınmazın bulunduğu alan konut amaçlı kullanım bakımından yalova ilinde yatırımcılar tarafından tercih edilen bölgede kalmaktadır. taşınmaz yeni deprem yönetmeliğine göre yapılmış olup ,17/08/1999 tarihinde meydana gelen marmara depreminden sonra yapılmıştır. kıymet takdirine konu olan parsel üzerinde bulunan icra konusu bağımsız bölüm yaklaşık 2-3 yaşındadır. taşınmaz giriş katının 2 oda/salon/mutfak/banyo -wc/antre-hol/ balkon mahallerinden oluştuğu, dubleks katının ise 2 oda/banyo -wc/hol-antre ile teras mahallerinden oluştuğu tespit edilmiştir. icra konusu taşınmazın çiftlikköy belediyesinde bulunan ruhsat onaylı proje ve ekleri incelendiğinde dubleks bağımsız bölümün net 99,95 m2, brüt 121,44 m2( balkon hariç) brüt 184,04 m2( balkon dahil ) kullanım alanına sahip olduğu belirlenmiştir.
Yüzölçümü : 529,71 m2
Arsa Payı : 120/610
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmakta olduğu, ayrık yapı nizam yapılaşma şartlarında imar durumunun olduğu tespit edilmiştir
Kıymeti : 430.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/01/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yalova İl, Çiftlikköy İlçe, sultaniye mah., 376 Parsel, zemin kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Bahse konu mesken niteliğindeki taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. taşınmaz çiftlikköy ilçe merkezine yaklaşık 5-6 km mesafededir. taşınmazın çiftlikköy ilçe merkezine yakın olması nedeniyle sosyal ve kültürel faaliyet ve alanlarından faydalanma imkanı bulunmakadır. taşınmazın bulunduğu böleye düzenli olarak ulaşım bulunmaktadır. ulaşım imkanları gelişmiş, yeterli ve kalitelidir taşınmaza çiftlikköy belediyesi tarafından hizmet götürülmektedir. Taşınmaz elektrik, su telefon, , kanalizasyon, doğalgaz gibi her türlü alt yapı veüst yapı hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Taşınmaz yalova il merkezine yaklaşık 8-9 km mesafededir. marmara denizine, çiftlikköy sahil yoluna , yalova devlet hastanesine vb yakın konumda olup, yalova kocaeli karayoluna oldukça yakın konumda olan taşınmazın bulundğu alan konut amaçlı kullanım bakımından yalova ilinde yatırımcılar tarafından tercih edilen bölgede kalmaktadır. taşınmaz yeni deprem yönetmeliğine göre yapılmış olup, 17/08/1999 tarihinde meydana gelen marmara depreminden sonra yapılmıştır. kıymet takdirine konu olan parsel üzerinde bulunan icra konusu bağımsız bölüm yaklaşık 2-3 yaşındadır.taşınmazın çiftlikköy belediyesince blunan ruhsat onaylı porje ve ekleri incelendiğinde ; 2 oda, 1 salon, 1mutfak, banyo-wc antre, balkon bölümlerinden oluşmakta olup net alanı 57,75 m brüt ( balkon hariç ) 72,53 m, brüt ( balkon dahil ) 79,53 m2 inşaat kullanım alanına sahip olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 518,20 m2
Arsa Payı : 80/1022
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmakta olduğu, ayrık yapı nizam yapılaşma şartlarında imar durumunun olduğu tespit edilmiştir
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/01/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve tebligat yapılamayan ilgililere İİK.127 uyarınca gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.

6- Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı 6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra ve İflâs Kanununun Uygulanması konulu yazısı doğrultusunda , İİK 9.Maddesinin " İcra İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödemenin Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda İcra İflas dairesi adına açılan hesaba yapılır. " amir hükmü gereğince "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması; bu itibarla %20 nakit teminatın TR84 0001 5001 5800 7274 0403 61 IBAN nolu müdürlüğümüzün T.C.Vakıfbank YalovaŞubesi "Emanet Kasa Hesabı"na ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir." Katılımcıların ihale sırasında , ihaleye girilecek dosya numarası yazılı banka dekontunu ibraz etmeleri zorunlu olup,nakit teminat kabul edilmeyecektir"

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/966 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR