YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova Çiftlikköy'de 180 m² dubleks daire icradan satılıktır

YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049295
Şehir : Yalova / Çiftlikköy
Semt-Mahalle : SULTANİYE MAH. / ÇİFTLİKKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 180
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/229 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 14:15
Satış Yeri
:
UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YALOVA
İCRA DAİRESİ
2019/229 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri :Yalova İli Çiftlikköy İlçesi Sultaniye Köyü 2268 Ada 8 Parsel 921,49m2 yüzölçümlü ana taşınmazın niteliği arsa,bağımsız bölüm niteliği Dubleks Mesken olan taşınmazın 3.kat+Çatı piyesi Bağ.Böl.No:5'deki dairenin tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır.Taşınmaz zemin kat seviyesinden yapılan bina girişine göre 2.Normal kat+Çatı piyesinde sağ kolda konumludur.Taşınmaz onaylı mimari projesine göre;(180m2)2.Normal katında;Hol,Banyo,salon,balkon,mutfak,oda çatı piyesinde;hol 2 oda,e.banyo,teras alanlarından oluşmaktadır.Keşif günü kapısı kapalı olduğundan dolayı yer görme işlemi dışarıdan yapılmıştır.Taşınmazın giriş kapısı çelik,Pencereleri PVC doğramadır.Taşınmaz bakımlı ve tadilat ihtiyacı bulunmamaktadır.Dış cephesi dış cephe boyası ile boyalı giriş kapısı camlı demir doğrama,merdiven korkulukları aliminyum doğramadır.Merdivenler seramik kaplamadır.Bina içinde duvarlar plastik boya ile boyalıdır ve Binada asansör bulunmaktadır.Taşınmaza yakın mesafede Sultaniye Şehit Bacerettin Özgür Ortaokulu,Sultaniye Camii bulunmakta olup ana arter olan Atatürk caddesi üzerinde yeni yapıda ve eski yapıda meskenler bulunmaktadır.Ort/üst gelir grubuna hitap eden 3-4 katlı mesken fonksiyonlu gelişim gösteren bölge,tüm alt yapı olanaklarından faydalanmakta olup ulaşım imkanları oldukça iyi durumdadır.
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde olduğu;Ayrık nizam 4 kat,konut+ticari alanı,Kask:1,40 olarak planlandığı bildirilmiştir.Taşınmazın onaylı mimari projesine göre toplam brüt 180m2 alanlıdır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydınıdaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve tebligat yapılamayan ilgililere İİK.127 uyarınca gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.

6- Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı 6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra ve İflâs Kanununun Uygulanması konulu yazısı doğrultusunda , İİK 9.Maddesinin " İcra İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödemenin Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda İcra İflas dairesi adına açılan hesaba yapılır. " amir hükmü gereğince "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması; bu itibarla %20 nakit teminatın TR84 0001 5001 5800 7274 0403 61 IBAN nolu müdürlüğümüzün T.C.Vakıfbank YalovaŞubesi "Emanet Kasa Hesabı"na ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir." Katılımcıların ihale sırasında , ihaleye girilecek dosya numarası yazılı banka dekontunu ibraz etmeleri zorunlu olup,nakit teminat kabul edilmeyecektir"

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/229 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR