YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yalova/Bağlarbaşı'nda daire icradan satılıktır

YALOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910753
Şehir : Yalova / Merkez
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/851 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
07.03.2019 14:35
Satış Yeri
:
UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YALOVA İCRA DAİRESİ
2018/851 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yalova ili, Merkez ilçesi, Bağlarbaşı mah, 590 ada 4 parsel sayılı 1.100,00 m2 yüzölçümlü ana taşınmazın niteliği arsa, bağımsız bölüm niteliği mesken olan taşınmazın 2. Normal kat bağımsız bölümde bulunan dairenin tam hissesi borçlu Nurdan Başerli adına kayıtlıdır Satışa konu taşınmaz zemin kattan yapılan bina girişine göre sol ön kolda konumludur. taşınmaz onaylı mimari projesne göre, 2. normal katında (135m2) 3 adet oda, 1 adet salon, 1 adet mutfak, 1 adet E. banyo, 1 adet banyo, 1 adet antre, ve 3 adet balkon alanlarından oluşmakta olup toplam brüt alanı 135 m2 dir. taşınmazın kapısı kapalı olduğu için, yer görme işlemi dışarıdan yapılmış olup, bu durum değere yansıtılmıştır. Yapı yeni olduğundan bakımlı olduğu öngörülmektedir. Dışarıdan yapılan gözlemlere göre pencereler ahşap PVC ile kaplıdır. Konu taşınmazın konumlu olduğu binada dış cephe, dışcephe boyası ile boyalı, giriş kapısı camlı demir doğrama , merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Merdivenler seramik ile kaplıdır. Bina içinde duvarlar plastik boya ile boyalıdır ve binada asansör bulunmaktadır. Taşınmaza yakın mesafede hacı hasan sert cami , özel yalova atakent hastanesi, adnan menderes mahallesi muhtarlığı bulunmakta olup, ana arter olan beyaz sokak üzerinde yeni yapıda ve eski yapıda meskenler bulunmaktadır. orta/üst gelir grubuna hitap eden, 3-4 katlı mesken fonksiyonlu gelişim gösteren bölge tüm alt yapı olanaklarından faydalanmakta olup ulaşım imkanları oldukça iyi durumdadır.
Yüzölçümü : 1.100,00 m2
Arsa Payı : 93/1100
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulama imar planı içerisinde olduğu; ayrık nizam 3 kat, konut alanı, kask:1,20 olarak planlandığı, 24/03/2014 tarih ve 125 sayılı yapı ruhsatı; 03/09/2015 tarih ve 158 nolu yapı kullanma izin belgesi( iskn) düzenlendiği; söz konusu 9 nolu bağımsız bölümün 2. normal kat : 135 m2 brüt alana sahip olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/02/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 07/03/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO :2 KAT :1 MERKEZ / YALOVA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/851 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR