ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yakutiye Şükrüpaşa'da 136 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01032345
Şehir : Erzurum / Yakutiye
Semt-Mahalle : ŞÜKRÜPAŞA MAH. / MUMCU
Oda Sayısı : 3+1
: 136
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 30.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9064 ESAS
Muhammen Bedeli
:
196,373 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
1. İCRA DAİRESİ
2018/9064 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İli, Yakutiye İlçesi, 5720 Ada, 9 Parsel, İstasyon Mahallesi, 7 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı taşınmaz.Taşınmazdaki parsel 2812,00m² yüz ölçüme sahip olup arsa vasfındadır. Parsel üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. Borç konusu taşınmaz 5720 ada 9 parsel üzerinde olup, Şükrüpaşa mah. Budak cad, Kurugiller Apt.C blok, no:22 kat:2 No:7'de bulunmaktadır.Brüt alanı 160m², net kullanım alanı ise 136m²'dir. Çevre düzenlemesi yapılmıştır. Taşınmaz yaklaşık 10-15 yıllık bir yapı olup, III.Sınıf B grubu yapılar statüsündedir.3 oda 1 salon, mutfak,wc,banyo, ebeveyn banyosu,hol ve 2 balkondan(pvc ile kapatılmış) olduğu tespit edilmiştir. Güney-kuzey cephelidir.Bina asansörü bulunmamaktadır.Asansör boşluğu ve kapısı yapılı ancak diğer ekipmanları yoktur.Doğalgazlı ve kaloriferli yapı olarak projelendirilmiş olduğu tespit edilmiştir. Tavanlar ve duvarları sıvalı boyalı oda ve salon döşemesi laminant parke ıslak hacimler ise fayans olarak yapılmıştır.Kartonpiyerleri vardır.Mutfak banyo dolapları ve vestiyerleri mevcuttur.Dış cephe doğramaları PVC doğrama yapılmıştır.Çatı malzemesi galvanizli oluklu saç malzeme ile kaplanmıştır.Taşınmaz bakımlı, satılabilir yaşına göre yıllık bakımları yapılmıştır. Belediye hizmetinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : Net 136 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 196.373,17 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 29/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9064 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR