ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yakutiye Muratpaşa Mah.de net 180 m² 4+1 daire icradan satılıktır

ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01190669
Şehir : Erzurum / Yakutiye
Semt-Mahalle : MURATPAŞA MAH. / YAKUTİYE
Oda Sayısı : 4+1
: 210
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 14.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7724 ESAS
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
01.10.2020 10:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
1. İCRA DAİRESİ
2019/7724 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Yakutiye İlçe, 231 Ada, 105 Parsel, MURATPAŞA Mahalle/Köy, Harputyolu Mevkii, C Blok, 2.Kat, 13 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapu kaydına göre arsa vasfında bulunan parselde A-B1-B2-C blok olarak 4 bloklu inşaa edilen bloklardan C blokta bulunmaktadır. C Blok 4 adet depo, 24 adet mesken olmak üzere toplam 28 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Ahşap karkas üzeri saç çatılı binanın dış cephesi yalıtımlı ve plastik boyalı olup, merdiven korkulukları demir, bina giriş kapısı çelik imalatlıdır. Ana doğalgaz tesisatı çekili olan asansörlü bina dahilinde yer alan bağımsız bölümlerin ısıtması kombi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz doğu ve güney cephelere sahiptir. Brüt 210 m², net 180 m'dir. 4 oda, 1 salon, mutfak, banyo, kiler, wc, hol ve iki adet balkondan oluşmaktadır.Duvarlar sıvalı boyalı, tavanın plastik boyalı, kartonpiyer yapılı olduğu, oda ve salon döşemesinin laminant parke olarak yapıldığı, ıslak hacimlerin seramik yapıldığı tespit edilmiştir. Vestiyer, mutfak dolabı ve banyo dolabının mevcut olduğu, doğalgaz tesisatının kombi sistem, peteklerin panel radyatör olduğu, yapının yaklaşık 10-15 yıllık bir yapı olduğu tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 6.471,84 m2
Arsa Payı : 217/21350
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 01/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Bşk. Konferans Salonu - Kazım Yurdalan Mahallesi Erzurum-Ağrı Yolu No:41(İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI) PALANDÖKEN / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7724 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR