YAHYALI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yahyalı/Seydili'de 108 m2 daire icradan satılıktır

YAHYALI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908215
Şehir : Kayseri / Yahyalı
Semt-Mahalle : SEYDİLİ MAH. / YAHYALI
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ DENİZ POSTASI 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/150 Tal.
Muhammen Bedeli
:
124,531 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Fevzi Çakmak Mah. Ş.Mustafa Gusül Sok. Ulucami Arkası YAHYALI KADIN VE GENÇLİK MERKEZİ Yahyalı/Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.YAHYALI İCRA DAİRESİ

2018/150 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

A-) SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ :Tapu kayıtarına göre; Kayseri İli, Yahyalı İlçesi, Seydili Mah. 693 Ada 1 Parselde 5650,52 m² yüzölçümünde bodrum zemin ve iki kattan müştekil dokuz blok kargir aparman ana niteliğinde taşınmaz üzerinde Blk. ikinci kat 5 nolu bağımsız bölüm 1/54 arsa paylı mesken niteliğinde bağımsız bölüm taşınmaz ve 3 nolu kömürlük tanımıyla eklenti bilgisine sahip olup, bilirkişi raporuna göre; söz konusu apartmanın tapuda her ne kadar bodrum + zemin + 2 kat olarak tanımlanmış olsa da bodrum katının olmadığı, kömürük eklentisinin olduğu, zemin katının bodrum olarak tanımlandığı, 1. katın zemin, 2. katın 1. kat ve 3. katın ise 2. kat olarak tanımlandığının tespit edildiğini, ayrıca bina girişlerine asılan numaralarında da yanlış olduğunu, sonuç olarak satışa konu bağımsız bölümün son kat kuzey-batı-doğu cephede olduğunu, evde kimse olmadığı için aynı cephede bir alt kattaki komşu daireye bir alt kat çapraz dairenin gezildiğini, 3 oda 1 salon 1 wc 1 banyo 1 mutfaktan oluştuğunu, meskenin büyüklüğünün 108 m² olduğunu, 8 m² büyüklüğünde kömürlük adında bina bodrumunda müştemilatının bulunduğunu, taşınmazın Seydili İlkokuluna 50 m, Atatürk Bulvarına 430 m Hükemet Konağına 580 m, Yahyalı Devlet Hastanesine 600 m kuş uçuşu uzaklıkta olduğunu, ayrıca imar planında ayrık nizam 3 kata kadar müsaadeli konut alanı olduğunu belirtmiştir.

Adresi : Seydili Mah. Yaylakent Kümeevleri I-5 Blk. 2. Kat. No: 5 Yahyalı / KAYSERİ

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 124.531,20 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Y.P.:10/12/2001 beyan olup, diğer şerhler tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 04/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Fevzi Çakmak Mah. Ş.Mustafa Gusül Sok. Ulucami Arkası YAHYALI KADIN VE GENÇLİK MERKEZİ Yahyalı/Kayseri

B-) SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve 1/2 tapu harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/150 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.nun 127.maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan, mernis adresi de olmayan Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kâim olmak üzere ilân olunur. (İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR