VİRANŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir Yenişehir'de 4+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

VİRANŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127553
Şehir : Şanlıurfa / Viranşehir
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / VİRANŞEHİR
Oda Sayısı : 4+1
: 157
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZ VİRANŞEHİR 10.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/123 Talimat
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
viranşehir adliyesi 1. icra müdürlüğü kalem içi viranşehir/şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VİRANŞEHİR
İCRA DAİRESİ
2019/123 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İli, Viranşehir İlçesi, Yenişehir Mah. 948 Ada, 21 Parsel B Blok Zemin Kat 1 Nolu bağ. Bölüm mesken Nitelikli Taşınmaz
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz beton arme kargas sistemde asansörlü ve kaloriferli olarak inşa edilmiştir. ana binanın zemin katındadır. parsel üzerinde bodrum kat zemin kat 4 normal kat olmak üzere 5 katlı beton arma iki adet (A ve B blok) apartman mevcuttur her katta 2 daire bulunmak üzere toplam 10 daire bulunmaktadır. iki blokta toplam 20 daire mevcuttur daireler asansörlü ve kaloriferlidir. mesken vasfında olup projesinde 4 oda 1 salon antre mutfak banyo 3 balko lavabo ve wc hacimlerinden oluşmaktadır. Mevcut projesinde 157,50 m2 alanlı dairedir yapı sınıfı ve grubu 3b dir bölgede yapılaşma büyük oranda tamamlanmış alt yapı hizmetlerinde yol su elektrik kanal vs bulunmaktadır. taşınmaz B blokta zemin katta 1 numaralı meskendir taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasında mevcuttur.
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : dosyasındadır
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : viranşehir adliyesi 1. icra müdürlüğü kalem içi viranşehir/şanlıurfa

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İli, Viranşehir İlçesi, Yenişehir Mah. 844 Ada, 8 Parsel 4. Kat 9 Nolu Bağ. Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz beton arme karkas sistemle asansörlü ve kaloriferli olarak inşa edilmiş binanın son katı olan 4. kattadır. parsel üzerinde bodrum kat zemin kat 4 normal kat olmak üzere 5 katlı beto arme apartman mevcuttur. her katta iki daire toplam 10 daire bulunmaktadır. daireler asansörlü ve kaloriferlidir taşınmaz projesinde iki oda bir salon antre mutfak banyo iki adet balkon lavoba wc hacimlerinden oluşmaktadır. mevcut projesinde 96,00 m2 alanlı dairedir. bölgede yapılaşma büyük oranda tamamlanmış olup alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.taşınmaz hakkında detaylı bilgi dosyasında mevcuttur.
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : viranşehir adliyesi 1. icra müdürlüğü kalem içi viranşehir/şanlıurfa -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/123 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR