VİRANŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Viranşehir/Yenişehir'de 111 m² daire icradan satılıktır

VİRANŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995524
Şehir : Şanlıurfa / Viranşehir
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / VİRANŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ŞANLIURFA VİRANŞEHİR BİZİM GAZETE 15.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/34 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
139,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
VİRANŞEHİR ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VİRANŞEHİRİCRA DAİRESİ
2019/34 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Viranşehir İlçe, 816 Ada, 2 Parsel, YENİŞEHİR Mahalle/Köy, D BLOK İKİNCİ KAT6 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Şanlıurfa İli, Viranşehir İlçesi, Yenişehir Mahallesi 816 ada 2 parselde D blok ikinci kat 6 nolu bağımsız bölümdeki mesken ihaleye konu olup; betonarme karkas sistemde asansörlü ve kalorifersiz olarak inşa edilmiştir. D blok 2.katındadır. 3 oda 1 salon antre mutfak banyo balkon lavabo wc den oluşan taşınmazın doğu cephesi yola batı cephesi 7 bağımsız bölüm nolu daireye bitişiktir.Mevcut projesinde toplam kullanım alanı 111.30 m2dir. Yapı sınıfı ve grubu 3b olan taşınmaz altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : ada ve parsel bilgilerinden bakılmalıdır. (Yenişehir mahallesinde Nokta Atış Poligonunun hemen üstündeki bina)
Yüzölçümü : 2.663,13 m2
Arsa Payı : 25/2425
İmar Durumu : İlgili belediyesinde dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 139.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : VİRANŞEHİR ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/34 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR