VAN 2. İCRA DAİRESİ

Van İpekyolu'nda 3+1 daire icradan satılıktır

VAN 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093190
Şehir : Van / İpekyolu
Semt-Mahalle : HALİLAĞA MAH. / VALİMİTATBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 165
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 01.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/237 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
346,194 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ İPEKYOLU / VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.VAN 2.İCRA DAİRESİ

2019/237 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Van ili, İpekyolu ilçesi, Halilağa Mahallesi, Erek mevkii, 25 cilt, 2446 sayfa, 1253 ada, 78 parselde kayıtlı B Blok 1. Kat, 6 Bağımsız Bölüm Nolu mesken nitelikli taşınmazın bilirkişi tarafından yapılan fiziki incelemesi neticesinde; Taşınmaz 2 Nisan Caddesi ve Safubaba Caddesi üzerinde, İpekyolu Caddesine 40 mt mesafede bulunmaktadır.Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmaz tapuda 3.409,47 m²2 ADET 8 KATLI BETONARME BİNA VE ARSA vasıflıdır.Taşınmaz üzerinde 2 adet 8 katlı (1 bodrum kat+1 zemin kat+6 normal kat) yapı bulunmaktadır.Yapının (Nilüfer Sitesi) dış cephesi; dış cephe boyası ve dekoratif polistren köpük ile kaplıdır. Pencereler pvc mamül olup, dış kapı demir mamüldür.Bina giriş merdivenleri mermer kaplıdır.Zemin katlar dükkan, normal katlar mesken olarak kullanılmaktadır.Her katta 4 adet mesken mevcut olup 1 adet asansör bulunmaktadır.Sitede kapalı otopark ve çocuk oyun alanı mevcuttur.Bağımsız bölümde; yaşam alanları (salon, odalar, hol, antre) laminant parke, duvarlar subazlı saten duvar boyası, tavanlar tavan boyası kaplıdır.Islak hacimlerde (wc, banyo) zeminler seramik, duvarlar fayans, tavanlar tavan boyası ile kaplıdır.Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel kapı.Isınma doğalgaz kombi olup radyatörler panel tipidir.Taşınmaz mesken olarak kullanılmakta olup; 3 oda+1salon+wc+banyo+mutfak+balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Taşınmaz oriantasyonu: güneydoğu cehpelidir.Yapı ruhsatı 2015 yılında alınmış ve yapı 2017 yılında tamamlanmıştır.Taşınmaz tapu kaydında 6 nolu bağımsız bölüm olmasına karşın mevcutta numarataj hatasından dolayı 4 kapı numarasına sahiptir.Net alan : 140,00 m², Brüt alan :165,00 m² dir. İMAR DURUMU : Van İpekyolu Belediye Başkanlığının 24.07.2019 tarih ve 96610924-000-E.10716 sayılı yazısına göre söz konusu taşınmaz; 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 7 KAT, AYRIK NİZAM, KONUT ALTI TİCARET ALANI olarak planlanmıştır.Yoldan çekme mesafesi 5 mt, komyulardan çekme mesafesi 4,5 mt dir.
Kıymeti : 346.194,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf.
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Olduğu Gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri :VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ BİNASI 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ İPEKYOLU / VAN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.127.MADDE "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.”
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/237 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR