VAN 2. İCRA DAİRESİ

Van İpekyolu'nda 219 m² dubleks daire icradan satılıktır

VAN 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048762
Şehir : Van / İpekyolu
Oda Sayısı : 7+1
: 219
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/493 ESAS
Muhammen Bedeli
:
443,114 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
AN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ İPEKYOLU/VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VAN
2. İCRA DAİRESİ
2019/493 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, İpekyolu İlçe, Dosyaya sunulan 19/02/2019 tarihli bilirkişi raporunda; ''
İli :Van
İlçesi :İpekyolu
Mahalle :Aşağınorşin
Ada :890
Parsel :113
Yüzölçümü :1.970,46 m2
Zemin Tipi :Kat İrtifakı
Blok/Kat/Giriş/B.B No :A/ 6 /- (Bağ. Böl. No:26)
Ana Taşınmaz Nitelik :ARSA
Arsa Pay/Payda :5/246
Bağ. Bölüm Nitelik :DUBLEKS MESKEN

İMAR DURUMU
Van İpekyolu Belediye Başkanlığı?nın 06.02.2019 tarih ve 96610924-000-E.1941 sayılı yazısına göre söz konusu taşınmaz; 1/1000 ölçekli uygulama imar planında BİTİŞİK NİZAM 7 KAT KONUTALTI TİCARET ALANI olarak planlanmıştır. 12 ve 24 metrelik yollardan 5 metre çekmelidir. 22.02.2016 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.
Değerleme konusu taşınmaz; Van İli, İpekyolu İlçesi, Aşağınorşin Mahallesi, 890 ada 113 parselde bulunmaktadır.
Taşınmazın açık adresi bulunamamıştır. Sıhke Caddesi üzerinde Vankulu İlkokuluna 250 metre mesafededir.Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

DEĞERLENDİRİLEN TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ
Değerleme konusu taşınmaz tapuda ARSA vasıflıdır. Yerinde yapılan incelemelerde KAYAKENT BERKAYA EVLERİ olarak adlandırılmış 2 bloklu bir yapıda bulunmaktadır. Yapıya metal doğrama bir kapı ile girilmekte, merdivenler mermer basamak alüminyum korkuluk, pencereler PVC doğrama ve söve yapılmıştır. Giriş kapısı çelik, daire iç kapıları panel kapı, antre duvarları duvar kâğıdı, gergi tavan yapılmıştır. Bağımsız bölümün diğer kısımları görülememiştir. Tapu dairesinde incelenen projesinde bağımsız bölüm

BRÜT: 249 m2, NET:219 m2 alana sahip olup dubleks mesken niteliğindedir. Alt katta; 3 yatak odası, 1 oturma odası, 1 salon, 1mutfak,WC, banyo, kiler, duş ve 1 balkon, üst katta ise; 2 yatak odası, 1 giyinme odası ve banyosu olarak planlanmıştır.

Bina Özellikleri
Yapım tarzı :Betonarme Karkas
Yapı sınıfı :4A
Asansör :Mevcut
Isıtma sistemi :Doğalgaz
Elektrik- Su :Şehir şebekesi

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ
Olumlu Etkenler :Depremden sonra yapılmış olması, Konumu,
Olumsuz Etkenler :Çocuk oyun alanı bulunmaması, Otopark bulunmaması
denilmektedir.

İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 443.114,64 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : VAN BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ İPEKYOLU/VAN - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İcra İflas Kanununun 127. maddesi uyarınca, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı veya elektronik ortamda yapılan tebliğ tebligat yerine geçer."tebliğ yapılamayan diğer ilgililere gazete ilanının- elektronik ortamda yapılan tebliğin tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/493 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR