VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Vakfıkebir Çarşı Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090791
Şehir : Trabzon / Vakfıkebir
Semt-Mahalle : ÇARŞI MAH. / VAKFIKEBİR
Oda Sayısı : 5+1
: 158
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/705 ESAS
Muhammen Bedeli
:
245,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Hükümet Konağı İcra Müdürlüğü-VAKFIKEBİR/TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ

2019/705 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon, Vakfıkebir, 266 Ada, 74 Parsel, ÇARŞI Mahalle, DERE KENARI Mevkii, 4. KAT, 8 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM, ÇATI KATLI MESKEN Satışa konu taşınmaz; şehir merkezinde olmasından dolayı ulaşım sorunu olmayan, bulunduğu mevkii itibari ile her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden en iyi şekilde faydalanabilecek, çarşı, pazar yerleri ile ekonomik ticaret merkezlere yakındır. Satışa konu parsel belediye hizmetlerinden faydalanmakta olan ve parsel üzerinde bodrum, zemin ve 5 kattan oluşan betonarma bina bulunmaktadır. Binanın dış cephesi 5. kata kadar boyalı olup son kat tuğla ile çevrilidir. Apartmanın içi yapılı olup asansörlü ve kaloriferlidir. Taşınmaz 5. katta bulunan 6/70 arsa paylı 8 nolu çatı katlı mesken olmakla bu daire 158 metrekarelik alanla tapuya tescil edilmiş olup alt katta 4 oda, 1 mutfak, banyo, wc ve 2 adet balkon, üst katta da 1 oda, 1 mutfak, banyo, wc, çatı terasından ibarettir. 8 nolu meskende katların birbirine bağlayan bağlantı merdiveni yapılmamış, altkat inşaası tamamlanmış kullanılmakta, üst kat ise boya yapılmış banyo yapılı, mutfak yapılı, taban döşemesi yapılmamış olarak bulunmaktadır.
Adresi : Vakfıkebir İlçesi, Çarşı Mahallesi, Yayla Apartmanı No:13Vakfıkebir / TRABZON
Yüzölçümü : 251,13 m2
Arsa Payı : 6/70
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik nizam, 5 kat bir kısmı konut+ticaret, bir kısmı konut yapı adası içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 245.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Hükümet Konağı İcra Müdürlüğü-VAKFIKEBİR/TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-
Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/705 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR