UZUNKÖPRÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uzunköprü, Kavak Mahallesi'nde 5+1 tripleks villa icradan satılıktır

UZUNKÖPRÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01003008
Şehir : Edirne / Uzunköprü
Semt-Mahalle : KAVAK MAH. / AŞÇIOĞLU
Oda Sayısı : 5+1
: 462
Banyo Sayısı : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 25.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/75 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
930,957 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Refik Martin Toplantı Salonu Uzunköprü Belediyesi / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
UZUNKÖPRÜ İCRA DAİRESİ
2019/75 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Taşınmazın Özellikleri :
Edirne İl, Uzunköprü İlçe, 1257 Ada, 3 Parsel, KAVAK Mahalle, E Blok, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks daire Zemin + 1. Kat + çatı katından ibarettir. Dubleks villanın mahallinde fiili olarak yapılan tespit ve incelemeler neticesinde; zemin katında büyük bir salon, antre, büyük bir mutfak, oda, ütü odası, büyük bir teras, duş, wc ve kapalı otoparktan müteşekkil olup yine içeriden merdiven ile bir üst kata çıkılarak 1. Normal katta 3 oda, 1 tanesi ebeveyn yatak odası banyo ve giysi odalı, büyük bir jakuzi banyo, 2 adet duş, 2 adet balkon, holden müteşekkil olup yine içeriden merdiven ile bir üst kat olan çatı katına çıkıldığında ise 1 oda, duş, mutfak nişi ve 2 adet terastan müteşekkil olup dubleks villanın teknik özellikleri ise salon oda gibi tüm mahallerin tabanları 1.sınıf Avrupa laminat parke, banyo, balkon, antre, hol gibi yerlerin tüm tabanları ve duvarları 1.sınıf granit seramik ve kullanılan armatürler 1. Sınıf vitra markadır, mutfak dolapları ise 1.sınıf renkli mobilya tezgahı granit, duvarları granit fayans, Zemin deki teras şömineli ve renkli plastik doğrama ile kapalı, alçı sıva üzeri saten boyalı, renkli duvar kağıtlı, kartonpiyerli, asma tavanlı, gizli ışıklı, elektriği, suyu mevcut, kalorifer ısıtma sistemli, banyosu klozetli lavabolu, duşa kabinli, iç doğramaları kapı kanat ve kasaları 1.sınıf amerikan kapı dış doğramaları pencere kanat ve kasaları çift cam renkli pimapen, 462,05m² alanlı tripleks villa olduğu tespit edilmiştir. Güvenlikli, bahçe peyzajlı, ayrıca ortak yüzme havuzlu ve sosyal tesisli modern görünümlü tripleks villa olduğu görülmüştür.
Adresi : Kavak Mahallesi, ŞHT. J. Er Remzi Balta Sok. No: 32/5

Yüz ölçümü : 12.690,30 m2
Arsa Payı : 1/13

Hissesi : Tam

İmar Durumu : Ayrık Nizam 2 kat

Kıymeti : 930.957,60 TL
KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası --
2. Satış Günü : 25/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Refik Martin Toplantı Salonu Uzunköprü Belediyesi / EDİRNE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Taşınmazların ayrıntılı özellikleri tapu kaydında, dosyada ve bilirkişi raporunda vardır.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/75 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR