UZUNKÖPRÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uzunköprü / Habib Hoca Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

UZUNKÖPRÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997556
Şehir : Edirne / Uzunköprü
Semt-Mahalle : HABİB HOCA MAH. / UZUNKÖPRÜ
Oda Sayısı : 2+1
: 122
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

UZUNKÖPRÜ 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/126 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
134,307 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİ REFİK MARTİN TOPLANTI SALONU UZUNKÖPRÜ / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
UZUNKÖPRÜ
İCRA DAİRESİ
2019/126 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Uzunköprü İlçe, 891 Ada, 13 Parsel, HABİBHOCA Mahalle/Köy, Kerpiçlik Mevki, Taşınmaz 4. kat 11 nolu bağımsız bölümde kayıtlı olup, ana taşınmaz niteliği 6 katlı betonarme apartman ve arsası, arsa payı 1/16 dır.Ana taşınmazın yüz ölçümü 1.022,23 m² dir. Konut 122,50 m² alanındadır. 2 oda salon, mutfak, antre, banyo, duş ve 2 adet balkondan ibarettir. Islak hacimlerin tabanları kalebodur, duvarları fayans kaplıdır, diğer odaların tabanları lam parke, duvarları saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Kapıları amerikan kapıdır. Çerçeveleri plastik doğramadır. Isınma sistemi kaloriferli ve asansörlüdür. 3/B sınıfı yapıdır. Tamamı satılacaktır.
İmar Durumu : Var, Ayrık nizam 5 kat.
Kıymeti : 134.307,35 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Güvenlik bölgesi içindedir.
1. Satış Günü : 25/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİ REFİK MARTİN TOPLANTI SALONU UZUNKÖPRÜ / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/126 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR