T.C. ERZİNCAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Üzümlü/Ciminlibaba mahallesinde 1+1 müstakil ev icradan satılıktır

T.C. ERZİNCAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887784
Şehir : Erzincan / Üzümlü
Semt-Mahalle : CİMİNLİ BABA MAH. / ÜZÜMLÜ
Oda Sayısı : 1+1
: 612
Bulunduğu Kat : Müstakil
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/5540 ESAS
Muhammen Bedeli
:
329576 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.01.2019 14:30
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ERZİNCAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZİNCAN İCRA DAİRESİ

2016/5540 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzincan İl, Üzümlü İlçe, 338 Ada, 11 Parsel, CİMİNLİBABA Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz tapu kaydında her ne kadar arsa olarak gözükse de taşınmazın üzerinde iki katlı mesken ve müştemilatı bulunmaktadır. Taşınmaz Üzümlü Belediyesi uygulamalı imar planı içinde Bitişik Nizam Z+2 kata kadar müsaadeli Taks 0,50, Kaks 1.50 oranlı ticari konut alanı olarak bulunmaktadır. Taşınmazın üzerinde yer alan yapılar ve kısaca nitelikleri: 1- Taşınmazın üzerinde zemin ve 1. kattan yapılmış betonarme yığma inşa edilmiş, tuğla duvarlı, çatılı, çatı örtüsü kiremit ile kaplı, Mesken olarak kullanılan yapı bulunmaktadır. Meskenin zemin katı pencere doğramaları pvc, soba ile ısıtılan 1 salon, 1 yatak odası, 1 oturma odası, 1 mutfak, 1 kiler, 1 wc-lavabo-banyo bölümlerinden yapılmıştır. Salon ve odaların taban döşemesi laminant parke, ıslak alanlar fayans ile kaplı yaklaşık yüzölçümü 108/50 m², yıpranması %25 oranındadır. Taşınmazın 1. katında yer alan Meskenin doğramaları ahşaptan ıslak alanların taban döşemesi fayans kaplama, duvar yüzeyleri plastik boyalı, doğalgaz ile kalorifer sistemi bulunan, çatısında güneş enerjisi ile çalışan sıcak su ısıtma sistemi mevcuttur. 1. Katın kapalı alanı yaklaşık 126,50 m², yıpranması %25 oranındadır. Zemin kattaki balkon bölümün yaklaşık alanı 24 m² yıpranması %25 oranındadır. Taşınmaz üzerinde tek katlı duvarları briketten yapılma tandırlık ve depo olarak kullanılan yapının alanı yaklaşık 35,50 m², yıpranması %18 oranındadır. Taşınmazın üzerinde briketten yapılma bahçe duvarı bulunmakta duvar hacmi 20,50 m3yıpranma %20 oranındadır. Ayrıca taşınmaz üzerine 2 adet yaklaşık 20 yaşında, 2 adet yaklaşık 15 yaşında Erik ağacı, 2 adet yaklaşık 5 yaşında elma ağacı, 1 adet yaklaşık 10 yaşında dut ağacı, 3 adet yaklaşık 10 yaşında 4 adet yaklaşık 5 yaşında kayısı ağacı, 1 adet yaklaşık 5 yaşında vişne ağacı, 2 adet yaklaşık 10 yaşında kiraz ağacı, 2 adet yaklaşık 10 yaşında şeftali ağacı ve 6 adet muhtelif türde meyve fidanı bulunmaktadır. Yüzölçümü : 612,94 m2 İmar Durumu : Bitişik Nizam Z+2 kata kadar müsaadeli Taks 0,50, Kaks 1.50 oranlı ticari konut alanı olarak bulunmaktadır. Kıymeti : 329.576,97 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz şerleri ve Krokisinde A, B harfleri ile gösterilen yapılar tescilsizdir şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 24/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 24/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü Satış Odası - Erzincan Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / ERZİNCAN
İİK NUN 127.MADDESİNE GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ : Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ yapılamaması halinde işbu gazetede ve elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebliğ yerine geçmek üzere ilanen tebliğ olunur.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5540 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR