İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Üsküdar'da 117 m² dubleks daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153554
Şehir : İstanbul / Üsküdar
Semt-Mahalle : BULGURLU MAH. / BULGURLU
Oda Sayısı : 4+1
: 117
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/22790 ESAS
Muhammen Bedeli
:
553,955 TL
Birinci Satış Günü
:
21.04.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
21.05.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ

2019/22790 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Üsküdar İlçe, 92 Ada, 86 Parsel, BULGURLU Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Dava konusu taşınmazın bulunduğu Bulgurlu mah., Sivaslı sk.No: 19 Üsküdar / İstanbul adresindeki ana yapıda ve dava konusu taşınmaz olan 10 numaralı bağımsız bölümde yapılan incelemede; Betonarme karkas sistemde inşa sağ ve sol cephelerinde Bodrum Kat+ Zemin Kat + 3 Normal Kat+ çatı piyesinde oluştuğu, yapının sağve sol cephelerinde bitişik nizam olarak ve zemin kat tavan seviyesinde takriben 1,50 m çıkma olduğu, bina giriş kotunun kaldırım seviyesinden takriben 1,00m yukarıda olduğu, bina giriş kapısının camlı çelik kapı, merdiven küpeştelerinin alüminyum olduğu, katta çift daire olan binada asansörün bulunduğu tespit edilmiştir. Dava konusu taşınmaz olan 10 numaralı bağımsız bölümde yapılan tetkikte, taşınmazın çatı piyesli olduğu, normal katta salon, 2 oda, mutfak, banyo, antre ve balkon piyeslerinin, çatı arasında ise 2 oda, banyo, açık mutfaklı salon ve teras piyeslerinin bulunduğu tespit edilmiştir.Daire giriş kapısının çelik, iç kapıların Amerikan panel, mutfak dolapları membran kaplama, mutfak tezgahının granit, antre banyo ve mutfak zeminleri seramik, salon ve odaların zeminleri ise laminat parke olduğu tespit edilmiştir. Tavan ve duvarların boya ve kağıt kaplı olduğu ve çatı arası ile normal katın bağlantısının salondan ahşap döner merdiven ile sağlandığı tespit edilmiştir. Yapılan ölçümde taşınmazın toplam takriben net 117,00m2 olduğu hesap edilmiştir. Yapının takriben 5-10 yıllık olduğu kanaat edilmiştir. Taşınmazların bulunduğu bölgede, Özel Eyüboğlu Koleji, TEİAŞ 4. İletişim tesis müdürlüğü, Hisar Hospital Çamlıca, Cumhuriyet Aile sağlığı merkezi, bulgurlu ve Ümraniye metro durakları başta olmak üzere ticari birimler ve konur amaçlı yapılaşma mevcuttur. Taşınmazların her türlü altyapı ve üstyapı hizmetlerinden faydalandığı ve ana ulaşım arterlerine yakın olduğu tespit edilmiştir. Davacı vekili tarafından mimari projeye aykırı tadilatın yapıldığının belirtilmesi üzerine taşınmaz ait mimari projenin Üsküdar Tapu Müdürlüğünden talep edilmesi ve mimari projenin dosyaya tevdi üzerine; dava konusu taşınmaz olan 10 numaralı bağımsız bölümün çatı piyesli daire olduğu normal katta; salon, 2 yatak odası, mutfak, banyo, antre, y. Holü ve balkon piyeslerinin, çatı arasında ise 2 oda , hol, banyo, salon, mutfak nişi ve teras piyeslerinin bulunduğu tespit edilmiştir. Proje üzerinde yapılan bağımsız bölümün kullanılabilir net alanının 114,10 m2 olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Bulgurlu Mah. Sivaslı Sk. No:19 İç Kapı No:10Üsküdar / İSTANBUL
Yüzölçümü : 114,10 m2
Arsa Payı : 42/296
İmar Durumu :Üsküdar belediye başkanlığı imar ve şehircilik müdürlüğü’nün 30.05.2019 tarih ve E. 10251 sayılı yazısında “üskdüdar ilçesi, bulgurlu mah. 220/1 pafta, 86 parsel sayılı yer, 11.08.1998 t.t.li ve 1/1000 ölçekli bulgurlu – kısıklı uygulama imar planında; H:12.50m (4 kat) irtifada. TAKS:0.45, yapılanma koşulunda ikiz nizam konut alanında kalmaktadır.” Şeklinde belirtilmiştir.
Kıymeti : 553.955,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/04/2020 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 21/05/2020 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/22790 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR