İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Üsküdar Selami Ali'de 56 m² 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01189380
Şehir : İstanbul / Üsküdar
Semt-Mahalle : SELAMİ ALİ MAH. / MURATREİS
Oda Sayısı : 2+1
: 56
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 13.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
???????2019/32734 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
30.09.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ

2019/32734 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Üsküdar İlçe, 1210 Ada, 122 Parsel, SELAMİ ALİ Mahalle/Köy, SELAMSIZ CAD. Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, 1210 Ada, 122 Parsel, 883,40 m² yüzölçümlü, 4/132 Arsa paylı, 1.bodrum kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm, Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Söz konusu binanın mimari projesine göre bodrum kat planında, iki adet daire, sığınak , kalorifer dairesi, zemin katplanında, 3 adet daire, bina girişi ve 3 normal katta üçer adetdaire olmak üzere 14 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Söz konusu binada asansör ve yangın merdiveni bulunmamaktadır. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı dış cephe boyalıdır. Binaya giriş kapısı demir doğrama cam kapı, merdivenler seramik, duvarları saten boyalıdır. Söz konusu bina yaklaşık 43 yıllık bir yapıdır. Bina girişi projesinde sokağa göre arka cepheden sağlanmakta iken mahal kullanımında sokağa göre ön cepheden verilmiştir. Yasal olarak sorun teşkil etmemektedir. 1-C BAĞIMISIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ: Kıymet taktiri yapılan bağımsız bölüm ; Bina girişine göre bodrum katta arka ve yan cephede yer almaktadır. Mimari projeye göre bodrum katta net 56,68 m² alanda, salon, mutfak, 2 oda, banyo, hol ve antre hacimlerinden oluşmaktadır. Hali hazır da söz konusu taşınmaz boş durumdadır. Salon ve odaların zemin döşemeleri parke kaplı , duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. Antre , mutfağın ve ıslak hacimlerin zemin döşemesi seramik kaplama, koridorun ve mutafağın duvarları alçı sıva üzeri saten boya , ıslak hacimlerin ise duvarları fayans kaplıdır. Mutfakta Mdf mutfak dolapları ve mermer mutfak tezgahı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları Amerikan kapı ve pencere doğramaları PVC dir.
Adresi : Selami Ali Mah. Vakıf sok.No.6 D:2 Üsküdar/İSTANBUL
Yüzölçümü : 883,40 m2
Arsa Payı : 4/132
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Kısmen H:12.50 M(4kat)irtifada, blok nizam yapılanma "konut alanı" nda kısmende imar yolunda kalmaktadır. Metro hattı geçmekte olup, ilgili kurumdan görüş alınarak uygulama yapılacaktır.Taşınmazın 10 m çevresinde tescilli eski eser yapıl bulunması durumunda İstanbul VI nolu KVK bölge kurulundan görüş alınarak uygulama yapılacaktır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibi
1. Satış Günü : 02/09/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 30/09/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/32734 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR