İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Üsküdar Salacak'da 80 m² daire mahkemeden satılıktır

İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112521
Şehir : İstanbul / Üsküdar
Semt-Mahalle : SALACAK MAH. / SELİMİYE
: 80
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/173 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.03.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/173 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : kıymet takdirine konu 352 ada 77 numaralı parsel üzerindeki A blok apartmanın 2. katında bulunan 7. bağımsız bölüm numaralı mesken (daire) istanbul ili, üsküdar ilçesi, salacak mah. neyzenbaşı halil can sok. 35 kapı numaralı A blok apartmanın 2. katında bulunmaktadır. söz konusu taşınmazın bulunduğu apartman yaklaşık 43 yıl önce betonarme karkas sistemde bodrum kat+ zemin kat + 3 normal kat olmak üzere 5 kat olarak inşa edilmiştir. apartmanın ana giriş kapısı neyzenbaşı halil can sokak tarafından zemin kattan olup giriş kapısı demir doğrama kapıdır. merdiven sanalıkları ve merdiven basamakları mermer kaplı merdivenler metal korkulukul ahşap tırabzanlıdır. apatmanın dış cepheleri sıvalı boyalıdır. apartmanda asansör bulunmayıp katlara merdivenlerden ulaşılmaktadır. apartmanın her katında 2. şer daire olmak üzere apartmanda toplam 10 adet daire bulunmaktadır. söz konusu 7 bağımsız bölüm numaralı daire apartmanın 2. katında ana giriş kapısına göre sol tarafta 7 kapı numaralı daire olup dairenin dış kapısı çelik donanımlı ahşap kıyıdır. iç mekan; antre, hol, banyo, tuvalet , ve mutfak tabanları karo mozaik kaplı banyo ve tuvaletin duvarları kalebodur kaplı oda zeminleri ahşap parke kaplı oda duvarları plastik boya, iç kapılar ahşap pencere doğramaları ahşap yağlı boyalı pencereler dıştan panjurludur. mutfak tezgahı üzeri fayans altında üstünde ahşap malzemeden yapılı dolaplar mevcuttur. ısınması doğalgaz kombi sistem iledir. su ve elektriği bağlı çalışır vaziyettedir. mutfağınve salonun önünde balkon bulunmaktadır. normal işçilik ve mlzeme kalitesinde yapılıdır. okul ve diğer sosyal ihtiyaç alanlarına yakın ulaşımı kolay bir noktada konumludur. salacak sahiline ve sahil yoluna 190 m. mesafede bulunmaktadır. söz konusu daire keşif esnasında kapalı olduğundan daire içerisine girilememiş olup emsal olarak bir alt kattaki 5. bağımsız bölüm numaralı daire gezilmiş dairenin büyüklüğü ve içyapım özellikleri hakkındaki bilgiler bu daire sakininden edinilmiştir
Tapu kaydı :istanbul ili, üsküdar ilçesi, ihsaniye mah. Cilt sayfo no: 18/1775 352 ada 77 parsel yüz ölçüm 721,94 m2. Kargir apartman nitelikli A blok. 2. Kat 7. Bağımsız bölüm arsa pay 12/136 mesken nitelikli taşınmaz
Adresi : İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Salacak (İhsaniye )Mah. Neyzenbaşı Halil Can Sok. Dış Kapı No: 35 A Blok 2. Kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm 352 Ada 77 Parsel
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 12/136
İmar Durumu : dosyasında mevcut üsküdar belediye başkanlığı imarve şehircilik müdürlüğünün 27/03/2019 tarih 6089 sayılı yazılarında istanbul ili, üsküdar ilçesi, salacak (eski ihsaniye) mahallesi 352 ada 77 parsel sayılı taşınmaz 09/06/2006 tasdik tarihli 10/1000 ölçekli üsküdar merkez bölgesi uygulama imar planında kısmen H: 12.50m. (4 kat) blok nizam yapılanma ile konut alanında kısmen de park alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 09/03/2020 günü 10:10 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/173 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR