UŞAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak Yenişehir Köyü'nde kargir ev ve eklentileri icradan satılıktır

UŞAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120960
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 24.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2195 ESAS
Muhammen Bedeli
:
265,720 TL
Birinci Satış Günü
:
09.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
Köme Mh. Taslak Sk. Belediye İşhanı Kat:3 No:309 UŞAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
UŞAK
1. İCRA DAİRESİ
2018/2195 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre taşınmaz: Yenişehir Köyü 273 ada,18 parsel numaralı taşınmaz Yenişehir köy yerleşik alanı içinde ve doğusunda Uşak-İzmir karayolunun 70,00 m güneyindedir. Çevresinde 1-2 katlı bahçeli evler olup, mahallindeki mevcut altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parsel zemini düz, topografyası uygun ve dikdörtgen şekillidir. Parsel üzerinde yola cepheli 2 katlı ev,batısına eklentili ahır binaları ile fırın (ekmek evi) bulunmaktadır. 107 m² taban alanlı yığma-kargir yapı tarzındaki binanın her iki katında müstakil girişli olup dışı bozuk sıvalı ve boyalı,çatı ahşap üzeri kiremit örtülüdür. Zemin kat perceleri PVC, 1. kat ahşap doğramalıdır. Zemin kat giriş cephesinde 20,0 m² üstü kiremit örtülü sundurma ve 20,00 m² ilave tek oda bulunmaktadır. Ev, ahır ve ekmek evi fiziki durumu itibariyle yaklaşık 20 yıllıktır. Bitişik konumdaki yığma kargir binaların duvarları sıvalı ve boyalı, pencereler PVC ve demir doğramalı, kapılar demir profil doğramalıdır. Tabanları tesviye betonlu ve betonarme yemliklidir. Ahır binası betonarme yapı tarzında bir bölümü kapalı bir bölümü ise yarı açık padok olarak düzenlenmiştir. 103,00 m² kullanım alanlıdır. Evin ön cephesindeki 25,00 m² alanlı ekmek evinin dışı sıvalı ve boyalı, çatı ahşap üzeri kiremit örtülü, percereler PVC, kapılar ahşaptır. İçinde fırın yapısı bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde şerh olarak,Kamu yararı vi Ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip Ticaret şirketlerinin taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinemeyecekleri alan olarak belirlenmiştir.
Adresi : Yenişehir Köyü Uşak
Yüzölçümü : 1.289,91 m2
Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 265.720,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kamu yararı ve Ülke güvenliği açısından yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip Ticaret şirketlerinin taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinemeyecekleri alan olarak belirlenmiştir.
1. Satış Günü : 09/03/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Köme Mh. Taslak Sk. Belediye İşhanı Kat:3 No:309 UŞAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2195 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR