UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak Ünalan Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888951
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : ÜNALAN MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 2+1
: 91
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2622 ESAS
Muhammen Bedeli
:
124,077 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 14:20
Satış Yeri
:
Köme mah.Belediye İş Merkezi İcra Daireleri mezat salonu Kat:3 No:309 UŞAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
UŞAK
2. İCRA DAİRESİ
2015/2622 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Uşak, Ünalan mah. 175 Ada, 38 Parsel, 1.kat 5.bağımsız bölüm No'lu mesken cinsinden taşınmazın açık artırma usulüyle satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir. Bodrumlu zemin ve üç katlı binada bulunan taşınmaz salon iki oda mutfak tuvalet banyo balkon ve antreden oluşmaktadır. Salon ile odaların zemini laminat kaplı, duvarları ve tavanı kara sıvalı , boyalıdır. Banyo zemini ile duvarları belli seviyeye kadar seramik kaplı, seramik üstü bölüm ile tavan ise kara sıvalı ve boyalıdır. Tuvalet zemini ve duvarları seramik kaplı tavanı sıvalı ve boyaldır. Mutfak zemini seramik kaplı duvarları ve tavanı ise kara sıvalı ve boyalıdır.Mermer mutfak tezgahının altında ve üstünde mdf ahşap dolap bulunmaktadır. Balkonların zemini mozaik kaplı olup demir profili korkulukları bulunmaktadır.Dairenin giriş kapısı ahşap, oda kapıları ahşap, pencereler ile balkon kapıları pvc doğramalıdır. Genel olarak meskenin bakımsız olduğu ancak bu durumun yaşamaya engel olmadığı kanaatine varılmıştır
Mesken kaloriferli olup elektrik su kanalizasyon doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Meskenin brüt alanı yaklaşık 91 m2 dir borçlunun arsada 2/17 oranında payı bulunmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu binanın merdiven duvarları sıvalı boyalıdır. Merdiven basamak ve sahanlıkları mozaik kaplamalı korkulukları demir profildendir. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Binada asansör bulunmamakatdır. Yapı yaklaşık olarak 27 yıllıktır. Yapı sahip olduğu özellikleri 111-b sınıfa girmektedir.
Taşınmaz Ünalan Mahallesi Kuştan sokak no: 1 gonca apartmanıda olup batısında yürüme mesafesinde Barboros Caddesi yer almaktadır. Taşınmaz çevresinde Akarca Cami tekya da çok katlı mesken amaçlı binalar marketler bulunmaktadır. Taşınmaz uşak otogarina yaklaşık olarak 600 m uşak valiliğine ise yaklaşık olarak 1,2 km araçla ulaşım mesafesindedir.Taşınmaz konum olarak yapılaşmanın genellikle eski olduğu ancak son yıllarda eski binaların yıkılarak yeni yapıların yapıldığı bir bölgede bulunmaktadır.
Adresi : Ünalan Mah.Kuştan Sok.Gonca Apt.No:1 Uşak
Yüzölçümü : 91 m2
Arsa Payı : 2/17
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik nizamda 4 kata müsadeli konut alanı içerisinde kalmaktadır.,
Kıymeti : 124.077,74 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 24/12/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Köme mah.Belediye İş Merkezi İcra Daireleri mezat salonu Kat:3 No:309 UŞAK
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2622 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR