UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak/Merkez'de çatı arası piyesli mesken icradan satılıktır (Çoklu satış)

UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980855
Şehir : Uşak / Merkez
Oda Sayısı : 6+1
: 220
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5803 ESAS
Muhammen Bedeli
:
406,283 TL
Birinci Satış Günü
:
24.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Yeni Adliye Sarayı Şeker Fabrikası Yanı Oda No:55 UŞAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

UŞAK 2. İCRA DAİRESİ
2018/5803 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :
Uşak, Merkez, Kemalöz Mah. 2354 Ada, 5 Parselde kayıtlı,sekiz katlı betonarme binanın son katında 5+Çatı arası piyesli 30 bağımsız bölüm mesken cinsinden taşınmazın açık artırma suretiyle satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir.
Alt kat salon üç oda, mutfak , tuvalet , banyo , 2 balkon ve antreden oluşmaktadır. Salon zemini laminant parke tavanı ve duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Salonun bir duvarı kağıt kaplıdır. Oturma odası zemini laminant parke tavanı ve duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Çocuk odası zeminin ahşap parke, tavanı ve duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Yatak odası zemini ahşap parke tavanı ve duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Yatak odasında bulunan ebeveyn banyosunun zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı tavanı ise pvc asma tavandır. Banyoda duşa kabinli küvet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Tuvalet zemini ve duvarları seramik kaplı tavanı ise pvc asma tavanlıdır. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı tavanı sıvalı ve boyalıdır. Mutfak tezgahı mermer olup altında ve üstünde mdf ahşap dolap bulunmaktadır. Antre zemini seramik kaplı, duvarı ahşap kaplı tavanı sıvalı ve boyalıdır. Balkonların zemini mermer kaplı demir korkulukludur. Mutfak balkonu cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Meskenin oda mutfak ve antre mahal tavanlarında stropiyer bulunmaktadır. Üst kata ahşap basamaklı ve korkuluklu betornarme merdiven ile çıkılmaktadır. Üst kat üç oda kapalı teras tuvalet banyodan oluşmaktadır . Odaların zemini laminant parke, tavanı ve duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı tavanı pvc asma tavanlıdır. Sonradan pvc doğramarla kapatılan teras bölümü iki mahalden teşkil edilmiştir. Granit mutfak tezgahı ve mdf dolapların bulunduğu mahallin zemini laminant parke kaplı, tavanı alçıpan asma tavanlıdır. Kapalı terasın diğer bölümünün zemini seramik kaplı tavanı alçıpan asma tavanlıdır. Dairenin giriş kapısı çelik iç kapıları ise ahşap doğramadır. Pencereler ve balkon kapıları ısı camlı ahşap görünümlü pvc doğramadır. Genel itibariyle incelendiğinde meskenin bakımlı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz kaloriferli olup elektrik su kanalizasyon ve doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Mesken yaklaşık olarak 220, m2 dir. Taşınmazın bulunduğu binanın merdiven duvarları belli seviyeye kadar mermer kaplama üstü ise sıvalı ve boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplamalıdır. Binanın dış cephesi mozaik kaplıdır. Çatısının orta bölümleri kiremit örtülü, çatı arası piyes bölümleri ise demir profil üstü saç örtülüdür.. Taşınmazın bulunduğu binanın parsel sınırları betornarme duvar ve demir korkuluk ile çevrilidir. Bina çevresinde yeşil alan ve otopark bulunmaktadır. Bina iki asansörlü olup 20 yıllıktır. Yapı sahip olduğu özellikleriyle IV-A sınıfına girmektedir.
Taşınmaz Aksaray Caddesi üzerinde olup, Koruparka yaklaşık olarak 0,80 km Kemalöz Mah Kapalı Pazarına yaklaşık olarak 1, km,Uşak Valiliğine yaklaşık olarak 4,20 km mesafededir. Taşınmazın çevresinde çok katıl mesken amaçlı binalar Yavuz Sultan Selim cami , okul , park , market bulunmakta olup, konum olarak Uşak'ın gelişmiş tercih edilen bölgesinde yer almaktadır.
Adresi : Kemalöz mah.Aksaray Cad.No:9 Beyaz Saray Apt.UŞAK
Yüzölçümü : 220 m2
Arsa Payı : 220/4910
İmar Durumu : İmar planında ayrık nizamda 6 kata(H:18,50 m) müsadeli konut alanı içerisindedir.
Kıymeti : 406.283,13 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 24/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Yeni Adliye Sarayı Şeker Fabrikası Yanı Oda No:55 UŞAK -
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :
Uşak, Merkez, Kemalöz mah.2529 Ada, 12 Parselde kayıtlı 2.kat 3 Nolu bağımsız bölüm. Mesken salon, üç oda mutfak tuvalet banyo 2 balkon kiler ve antreden oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, tavanı ve duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Yatak odasında bulunan ebeveyn banyosunun zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı pvc asma tavanlıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı ise pvc asma tavanlıdır. Banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Tuvalet zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı ise pvc asma tavanlıdır. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıvalı ve boyalıdır. Mutfak tezgahı granit olup altında ve üstünde high gloss kapaklı mdf dolap bulunmaktadır. Antre zemini seramik kaplı duvarları ve tavanı alçı sıvalı ve boyalıdır. Kiler zemini laminant parke kaplı tavanı ve duvarları alçı sıvalı boyalıdır. Balkonların zemini seramik kaplı olup alüminyum korkulukludur. Mutfak balkonu cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Meskenin oda mutfak ve antre mahal tavanlarında stropiyer bulunmaktadır.
Genel itibariyle incelendiğinde meskenin bakımlı olduğu ve yapımında kullanılan malzemelerin kaliteli olduğu kanaatine varılmıştır.Taşınmaz elektrik su kanalizasyon ve doğalgaz hizmetlerinden yararlanmakatadır. Mesken yaklaşık olarak 137,m2dir. Taşınmazın bulunduğu binanın merdiven duvarları alçı sıvalı boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları alüminyum korkulukludur. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı ve boyalıdır. Çatısı kiremit örtülüdür. Biinanın yan ve arka cephe sınırları betonarme duvar ile çevrilidir. Binada açık ve kapalı otopark bulunmaktadır. Bina asansörlü olup yaklaşık 1 yıllıktır. Yapı sahip olduğu özellikleriyle III-B yapı sınıfına girmektedir.
Taşınmaz Yeşilköy Caddesi üzerinde olup Koruparka yaklaşık olarak 0,60 km Kemalöz Mah Kapalı pazarına yaklaşık olarak 0,50 km TOKİ Diş hastanesine yaklaşık olarak 1,30 km Ataparka yaklaşık olarak 2,30 km Uşak Valiliğine yaklaşık olarak 3,80 km araçla ulaşım mesafesindedir.
Adresi : Kemalöz mah.Yeşilköy cad. No:2 Yaren apt. UŞAK
Yüzölçümü : 220 m2
Arsa Payı : 135/1350
İmar Durumu : İnşaat tarzı taşınmaz imar planında ayrık nizamda 4 kata müsadeli konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 295.519,80 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 24/05/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Yeni Adliye Sarayı Şeker Fabrikası Yanı Oda No:55 UŞAK
3 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :
Uşak, Merkez, Kuyucak Köyü, 1734 Ada, 6 Parselde kayıtlı 7.kat 30 no'lu bağımsız bölüm mesken cinsinden taşınmaz. Salon üç oda mutfak tuvalet banyo 2 balkon ve antreden oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminant parke kaplı tavanı ve duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Yatak odasında bulunan ebeveyn banyosunun zemini ve duvarları seramik kaplı tavanı pvc asma tavanlıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı ise pvc asma tavanlıdır. . Banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Tuvalet zemini ve duvarları seramik kaplı tavanı ise alüminyum asma tavanlıdır. Mutfak zemini granit seramik kaplı duvarları ve tavanı alçı sıvalı ve boyalıdır. Mutfak tezgahı granit olup altında ve üstünde high gloss kapaklı mdf dolap bulunmaktadır. Antre zemini seramik kaplı duvarları ve tavanı alçı sıvalı ve boyalıdır. Balkonların zemini seramik kaplı camlı alüminyum korkuluktur. Balkon cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Meskenin oda mutfak ve antre mahal tavanlarında stropiyer bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ise ahşap doğramadır. Pencereleri ve balkon kapıları ısı camlı ahşap görünümlü pvc doğramalıdır. Genel itibariyle incelendiğinde meskenin bakımlı olduğu ve yapımında kullanılan malzemelerin kaliteli olduğu kanaatine varılmıştır. Taşınmaz kaloriferli olup elektrik su kanalizasyon ve doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Mesken yaklaşık olarak brüt 165 m2 olup satışa çıkması halinde satışa esas net alanı 150,m2 altındadır.
Taşınmazın bulunduğu binanın merdiven duvarları alçı sıvalı boyalıdır. Merdivenler alüminyum korkulukludur. Binanın dış cephesi ısı yalıtımlı ve boyalıdır. Çatısı kiremit örtülüdür. Taşınmazın bulunduğu binanın parsel sınırları betorname duvar ile çevrilidir. Yanının arka cephesinde açık otopark bulunmaktadır. Bina asansörlü olup yaklaşık olarak 2 yıllıktır. Yapı sahip olduğu özellikler IV-A yapı sınıfındadır. Taşınmaz Orhan Dengiz Bulvarı üzerinde olup karşısında halı saha ve hazır beton tesisi bulunmaktadır. Taşınmaz DSİ ye yaklaşık olarak 0,50 km Çoban Çeşmesi Parkına yaklaşık olarak 1,20 km. yapının devam eden çevre yolununu geçiş noktasına yaklaşık olarak 0,50 km, Uşak Valiliğine yaklaşık olarak 4,60 km araçla ulaşım mesafesindedir.
Adresi : Kuyucak Köyü Orhan Dengiz Bulvarı No:274 UŞAK
Yüzölçümü : 148 m2
Arsa Payı : 148/4752
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizamda 8 kata müsadeli konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 240.183,67 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 24/05/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Yeni Adliye Sarayı Şeker Fabrikası Yanı Oda No:55 UŞAK
-Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5803 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR