UŞAK 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak/Merkez'de 98 m2 daire icradan satılıktır

UŞAK 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047061
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : ÜNALAN MAH. / CUMHURİYET
: 98
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5500 ESAS
Muhammen Bedeli
:
144,988 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 11:30
Satış Yeri
:
Şeker Fabrikası yanı Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü önü-koridor-UŞAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. UŞAK 3. İCRA DAİRESİ
2018/5500 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak ili, Merkez İlçe,Ünalan Mahallesi, 343 ada, 10 parselde kayıtlı ana taşınmaz tapu kaydında 256,23 m2 alanlı Arsa olarak gözükmekte olup, parsel üzerinde hesaba taşıyıcı sistemi betonarme karkas olan 7 katlı bina bulunmaktadır.Yapının alt katı ticari (dükkan) özelliğinde olup satışı yapılacak olan 2.kat (9) nolu bağımsız bölüm; mesken olarak kullanılmaktadır.Yapı IIIB yapı sınıfında olup ortalama aşınma oranı %25'dir. Daire holleri demir korkuluk hol zemin kaplaması mermer,daire özellikleri bakımından giriş kapısı çelik kapı,duvarlar alçı üzeri boya,mutfak dolapları ahşap dolap,odalar laminant kaplama,percereler PVC doğrama, kapılar ahşap kapıdır.Hesaba esas alanı 98 m2'dir.Kira getirisi bu bölgede bu özellikteki yapı için 700,00 TL.dir. Parsel merkezi konumda ve yeni yapılan kentpark bölgesine yakınlığı sebebiyle %20 değer artırıcı şerefiye payı eklenmiştir.Parselin cins değişikliği yapılmamıştır.
Adresi : Ünalan Mah.Zübeyde Hanım cad.İzmir Büfe üzeri-UŞAK
Yüzölçümü : 98,00 m2
Arsa Payı : 14/288
İmar Durumu : Bitişik Nizamda 7 kata müsaadeli konut altı ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 144.988,24 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : T.İş Bankası A.Ş.nin 1.derece ipoteği
1. Satış Günü : 01/11/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Şeker Fabrikası yanı Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü önü-koridor-UŞAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5500 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR