UŞAK 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Uşak/Merkez'de 3+1 daire mahkemeden satılıktır

UŞAK 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066005
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : ÜNALAN MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
249,420 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Uşak 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. UŞAK 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/9 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Uşak Ünalan mahallesi 370 ada 29 parsel noda kayıtlı 262,00 m2 miktarlı arsa ve üzerindeki bodrumlu 7 katlı apartmanın 5.katındaki 18/262 arsa paylı 13 bağımsız bölüm sayılı kat mülkiyetli meskendir, meskenin salon, 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet, giriş antresi, hol ve balkon bölümlerinden oluştuğu, salon ve odaların yer döşemeleri ahşap geçme parke, duvarları kara sıvalı ve plastik boyalı, mutfak bankosu mermerit tezgahlı, tezgah üzeri karo fayans kaplı, altı ve üzeri mdf mutfak dolaplı yer ödeşemeleri kalebodur seramik kaplı duvarları kara sıvalı ve boyalı ıslak hacimlerin yer döşemeleri karo seramik, duvarlar tavana kadar karo fayans kaplı,banyo lavabolu ve vitrifiyeli, antre ve hol zeminleri kale bodur seramik kaplı,iç kapılar ahşap pencereleri plastik esaslı doğramalı,dış kapısı çelik kapılı, merkezi kömürlü kalorifer ısıtmalı ve asansörlü, yapının çatısı ahşap ve kiremit örtülü, dış cephesi sıvalı ve renkli boyalı mesken yaklaşık brüt 150 m2 miktarlı, şehir merkezine yaklaşık 400 m. yürüyüş mesafesinde, imar planında 7 kata müsaadeli ticari alanda ve yolda kalmakta olup , muhammen bedeli 249.420,00 TL,KDV oranı % 1 dir.

1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Uşak 2.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR