UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064635
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : IŞIK MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 113
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/348 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
127,405 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Uşak Adliyesi Mezat Salonu No:55

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. UŞAK 2. İCRA DAİRESİ
2018/348 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İcra konusu taşınmaz Uşak İli, Merkez İlçe, Işık Mahallesi 898 ada 70 parsel Bodrum Kat No:1 de , 5 katlı binanın Bodrum Katında bulunduğu görülmüştür. Yapının girişi 4. Varol Sokak tarafında olup, Yavuz Sokağa da cephesi bulunmaktadır. Mesken, üç oda, mutfak, tuvalet, banyo, kiler, balkon ve antreden oluşmaktadır. Odaların zemini laminat parke kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıvalı ve boyalıdır. Mutfak zemini laminat parke kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıvalı ve boyalıdır. Çimstone tezgahın altında ve üstünde high gloss kapaklı mutfak dolabı bulunmaktadır. Antre ve kiler zemini laminat parke kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıvalı ve boyalıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı PVC asma tavanlıdır. Banyoda duşakabin bulunmaktadır.Tuvalet zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı PVC asma tavanlıdır. Balkonunun zemini seramik kaplı olup; alüminyum profilli temperli cam korkulukludur. Arka cephedeki odadan bahçeye iniş merdiveni bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik, oda kapıları lamine , pencereler ile balkon kapıları ahşap görünümlü PVC doğramalıdır.
Mesken kaloriferli (kombili) olup; elektrik, su, kanalizasyon, doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Meskenin alanı (02.09.2016 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi) 113 m²dir.
Taşınmazın bulunduğu binanın merdiven duvarları alçı sıvalı-boyalıdır. Merdiven basamakları granit, giriş ve sahanlıkları seramik kaplamalı, korkulukları alüminyum profildendir. Yapının dış cephesi ısı yalıtımlı, sıvalı ve boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Taşınmaz malikinin, arsada 113/1001 oranında payı bulunmaktadır. Yapı yaklaşık olarak 2 yıllıktır. Yapı, sahip olduğu özellikleriyle III-B sınıfına girmektedir. Taşınmaz, Işık Mah., 4. Varol Sok. Num: 1,üzerinde olup; kuzeyinde Hisarkapı Uluyolu Caddesi bulunmaktadır. Taşınmaz çevresinde; Hasan Hilmi Ortaokulu, Atatürk Müzesi, tek ya da iki katlı mesken amaçlı binalar bulunmaktadır. Taşınmaz, Şehitler Mezarlığına yaklaşık olarak 600m, Uşak Belediyesi Hizmet Binasına yaklaşık olarak 1,2km, Uşak Valiliğine yaklaşık olarak 1,9 kmaraçla ulaşım mesafesindedir. Taşınmaz konum olarak; yapılaşmanın genellikle eski olduğu bir bölgede bulunmaktadır.
Adresi : Uşak İli, Merkez İlçe, Işık Mahallesi 898 ada 70 parsel Bodrum Kat No:1
Yüzölçümü : 286,18 m2
Arsa Payı : 113/1001
İmar Durumu : İmar planında, bitişik nizamda 4 kata müsaadeli konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 127.405,90 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Uşak Adliyesi Mezat Salonu No:55
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/348 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR