UŞAK 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak/Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

UŞAK 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024514
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : KUYUCAK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 133
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6990 ESAS
Muhammen Bedeli
:
229,779 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
04.10.2019 11:30
Satış Yeri
:
Şeker Fabrikası yanı Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü önü-koridor-UŞAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. UŞAK 3. İCRA DAİRESİ
2018/6990 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak ili, Merkez İlçe, Kuyucak köyü,1733 ada, 2 parselde kayıtlı ana taşınmaz tapu kaydında 2.009,57 m2 alanlı Arsa olarak gözükmekte olup,taşınmaz üzerinde toplamda bodrum+8 katlı ve her katta 4 bağımsız bölümlü, 32 meskenden ibaret apartman bulunmakta olup, çift asansörlü,doğalgaz kombi kaloriferli,yangın merdivenli,merdivenleri ve sahanlıkları mermer kaplamalı,dışı ısı yalıtımlı ve boyalı,çatı ahşap üzeri kiremit örtülüdür.Taşınmaz üzerindeki apartmanın 5.katında ve satışı yapılacak olan (22) nolu bağımsız bölüm ; mesken olarak kullanılmaktadır. Daire; antre,salon, 3 oda,mutfak,banyo, tuvalet ve 2 adet balkondan ibarettir.Antre,mutfak ve ıslak hacim zeminleri seramik, oda ve salon laminant parkedir.Mutfak bankosu granit,altı ve üstü higs gloss dolaplı,duvarlar alçı sıvalı ve saten boyalı,tavanlar spot aydınlatmalı asma tavan,pencereler PVC, kapılar camlı Amerikandır. Banyo ve tuvalet duvarları seramik,tavanları PVC lambri, banyo duşakabin,hilton lavabo ve klozetten ibarettir. Doğalgaz kombi kaloriferli ve tertibatlı meskenin kullanım alanı yaklaşık 133,00 m2.dir.Kat mülkiyeti kurulu bina takriben 15 yıllık olup %15 yapranma uygulanacaktır.Blok bahçe alanında özel otopark olup bahçesi peyzaj düzenlemelidir.Çevresinde 5-8 katlı mesken nitelikli konutlar ile Batıkent Sitesi bulunmaktadır.Toplu taşım imkanı Orhan Dengiz Bulvarı üzerinden ve Batıkent hattından mevcuttur.Mahallindeki mevcut alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalanmaktadır.Kent merkezine ve sosyal donatı alanına kuş uçumu yaklaşık 5,5 km.dir. Çevresinde okul,cami,park,DSİ,Sanayi Sitesi gibi kamusal alanlar bulunmaktadır.Kentin yeni gelişen konut bölgesindedir.
Adresi : Kuyucak Köyü 1.Albayrak sokak üzeri Kapı No: 11-UŞAK
Yüzölçümü : 133,00 m2 (Yaklaşık)
Arsa Payı : 3/90
İmar Durumu : Ayrık Nizamda 8 kata müsaadeli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 229.779,30 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : T.İş Bankası A.Ş.nin 1.derece ipoteği ve hacizler
1. Satış Günü : 09/09/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 04/10/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Şeker Fabrikası yanı Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü önü-koridor-UŞAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6990 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR