UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak/Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036524
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / CUMHURİYET
: 110
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1959 ESAS
Muhammen Bedeli
:
178,905 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 10:45
Satış Yeri
:
Yeni Adliye Sarayı Mezat Salonu No:55 Şeker Fabrikası Yanı UŞAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. UŞAK 2. İCRA DAİRESİ
2019/1959 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Uşak, Merkez, Atatürk mah. 5210 Ada, 1 Parsel, zemin kat, 1 Nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken cinsinden taşınmazın açık artırma suretiyle satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir. Bodrum+zemin+2 katlı olmak üzere toplam 4 katlı betonarme karkas yapı tarzında yapılmış mesken amaçlı apartman binasının zemin katındaki 1 bağımsız bölüm no'lu meskendir. Binada 3 adet mesken bulunmaktadır. Yeni yapılı bina doğalgazlı, kombili, kaloriferli ısıtmalı olup, dışı ısı yalıtımlı, sıvalı ve boyalı, çatısı ahşap ve kiremit örtülüdür. Mesken giriş antresi salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc, hol ve iki balkon bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların zemin döşemeleri laminant parke kaplamalı, duvarları alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak granit mermer tezgahlı, tezgah üzeri dekoratif renkli karo fayans kaplamalı, altı ve üzeri laminant mutfak dolaplı, yer döşemeleri lamine parke kaplamalı, duvarları ve tavanı sıvalı ve boyalıdır. Islak hacimlerin yer döşemeleri karo seramik, duvarlar tavana kadar karo fayans kaplamalı, banyo duşakabinli, ahşap tezgah üstü lavabolu ve vitrifiyelidir. Giriş antresi ve hol zemin döşemeleri lamine parke kaplamalı, duvarları alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. İç kapılar amerikan kapılı, pencereleri plastik esaslı doğramalı, dış kapı çelik kapılıdır. Mesken yaklaşık brüt 110 m2 alanlı olup iyi kalitede malzeme ile yapılmış daire özelliklerindedir. Elektrik, su, doğalgaz, yol, kanalizasyon, internet vb. her türlü alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 2000 metre yürüyüş mesafesinde olup, toplu taşım ulaşımı şekerevleri sokak üzerinden sağlanmaktadır. Arsa birim m2 fiyatı 1500,00.-TL olarak belirlenmiştir.Arsa payı 81/243'dür.
İmar : Bitişik Nizamda 2 kata müsadeli konut alanı içerisindedir.
Adresi : Atatürk Mah.Halil Yiğit Sok.No:20 UŞAK
Kıymeti :178.905,00.-TL
1. Satış Günü : 16/09/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : Yeni Adliye Sarayı Mezat Salonu No:55 Şeker Fabrikası Yanı UŞAK

Satış Şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1959 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR