UŞAK 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak/Merkez'de 120 m2 daire icradan satılıktır

UŞAK 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978943
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : KARAAĞAÇ MAH. / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1685 ESAS
Muhammen Bedeli
:
212,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Şeker Fabrikası yanı Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü önü-koridor-UŞAK -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. UŞAK 3. İCRA DAİRESİ
2017/1685 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak ili, Merkez İlçe, Karaağaç Mahallesi, 645 ada, 33 parselde kayıtlı ana taşınmaz tapu kaydında 354,00 m2 alanlı Arsa olarak gözükmekte olup, taşınmaz üzerinde betonarme karkas tarzda 5 katlı özenle inşa edilmiş apartman binası bulunmakta olup, içi ve dışı sıvalı ve boyalıdır.Üzerine ahşaptan çatı yapılarak çatı üzeri kiremitle örtülmüştür.8-10 yıldır iskan edilmeye başlanan apartman binası kaloriferli ve asansörlüdür. Taşınmaz üzerindeki apartmanın 4.katında ve satışı yapılacak olan (13) nolu bağımsız bölüm; mesken olarak kullanılmakta olup bir giriş holü, bir salon, 3 oda, mutfak, banyo ve wc'den ibarettir.Dairenin giriş kapısı çelik kapı olarak, diğer kapılar PVC plastik doğramadan yapılmış ve ısı cam takılmıştır.Salon ve oda tabanları ahşap laminant ,mutfak giriş holü,banyo ve wc tabanları granit seramik,duvarları tavana kadar fayans ile kaplanmıştır.Duvarları renkli saten,tavan kartonpiyerli olup, beyaz saten tavan boyası ile boyanmıştır.Satışı yapılacak apartman dairesi yanındaki (14) nolu bağımsız bölüm daire ile birleştirilmiş vaziyette kullanılmaktadır.Onun için banyoda sadece lavabo kalmış, wc'de alaturka hela taşı ve önünde dış kısmında lavabo mevcuttur.Mutfak kiler gibi kullanılmaktadır.Dairenin oda ve mutfaktan çıkılan balkonu mevcuttur.Bina 120,00 m2 alan üzerine oturmaktadır.Apartman binası ve daire projesine uygun olarak itina ile yapılmış olup halen iskan edilmektedir.Bina Uşak'ın eski yerleşim yerinde,çarşı merkezine yakın, cadde üzerinde olup, her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanabilir konumdadır.Etrafında iş yerleri, arka kısmında sağlık ocağı ve Zümrüt camisi bulunmaktadır.Daireye düşen arsa payı 25,00 m2.dir.Bu taşınmazın Sulu Sokak'a merdiven tecavüzü vardır.
Adresi : Karaağaç Mah.Gediz yolu Salkım sok. No.14-UŞAK
Yüzölçümü : 120,00 m2
Arsa Payı : 344/4956
İmar Durumu : Plan notları ve mania planı kısıtlama hakları saklı kalmak kaydıyla,bitişik nizam 5 kata müsaadeli konut altı ticari alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 212.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.nin 1.derece ipoteği ve haciz
1. Satış Günü : 10/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 05/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Şeker Fabrikası yanı Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü önü-koridor-UŞAK -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1685 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR