UŞAK 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak/Merkez'de 120 m² daire icradan satılıktır

UŞAK 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00986795
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 26.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6018 ESAS
Muhammen Bedeli
:
167,132 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
Şeker Fabrikası yanı,Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü önü-koridor-UŞAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. UŞAK 3. İCRA DAİRESİ
2018/6018 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak ili,Merkez İlçe, Cumhuriyet Mahallesi, 101 ada, 562 parselde kayıtlı ana taşınmaz, tapu kaydında 603,56 m2 alanlı Altı Katlı Kargir Apartman olarak gözükmekte olup, taşınmaz üzerinde Bodrumlu,Zemin+4 katlı mesken amaçlı toplam 6 katlı Apartman binasının olduğu,apartmanın her katında 2 daire olmak üzere, iskan halinde toplam 12 daireden ibaret olup, dışı ısı yalıtımlı, sıvalı ve boyalı,çatısı ahşap ve kiremit örtülüdür..Binanın merdivenleri ve sahanlıkları mermer kaplamalı, giriş kapısı demir doğramalıdır. Yapı yaklaşık 10-12 yıllıktır.Taşınmaz üzerindeki apartmanın Bodrum katında ve satışı yapıılacak olan (2) nolu bağımsız bölüm; mesken olarak kullanılmakta olup,kat mülkiyetli,Kuzey-Batı yönlerine cepheli girişte sağ cephededir.Mesken yaklaşık brüt 120,00 m2 yüzölçümlü olup, salon, 3 oda,mutfak,banyo,tuvalet, kiler,giriş antresi,hol ve 2 balkondan ibarettir.Salon ve odaların yer döşemeleri lamine parke kaplamalı,duvarları alçı sıvalı ve plastik boyalıdır.Mutfak mermer tezgahlı,tezgah üzeri fayans kaplı,altı ve üzeri mdf dolaplı,zeminleri karo seramik kaplamalı, duvarları sıvalı ve boyalıdır.Islak hacimlerin zeminleri karo seramik,duvarları karo fayans kaplamalı,duşakabin,lavabolu ve vitrifiyelidir. Antre ve hol zeminleri karo seramik kaplamalı, duvarları alçı sıvalı ve plastik boyalıdır.Tüm iç kapılar Amerikan kapılı,pencereleri plastik doğramalıdır. Dış giriş kapısı çelik kapılı olup merkezi kalorifer ısıtmalıdır.Taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 1,80 km. mesafede olup,toplu taşım ulaşımı Mehmet Topaç Bulvarı üzerinden sağlanmaktadır.Taşınmaz her türlü kamu,alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.Yakın çevresinde mesken amaçlı 4-6 katlı apartman binaları bulunmaktadır.Etrafında Jandarma,Askerlik şubesi,SGK kurumu binası,pazar yeri, Mehmet Sesli İ.O.,park,Yücetepe camii, gibi kamusal alanlar bulunmaktadır. Tazınmazın yaklaşık 300-400 m. ilerisinde ticaretin başladığı görülmektedir.
Adresi : Cumhuriyet mah.3.Şube sok.No.42, Doğa Apt.-UŞAK
Yüzölçümü : Brüt 120 m2 (yaklaşık)
Arsa Payı : 2/44
İmar Durumu : İkiz Nizamda 5 kata müsaadeli konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 167.132,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : S.S.Uşak Esnaf ve San.Kredi Kef.Koop.un 1.derece ipoteği ve hacizler
1. Satış Günü : 21/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 16/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Şeker Fabrikası yanı,Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü önü-koridor-UŞAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6018 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/04/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR