UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak/Dikilitaş Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

UŞAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961968
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : DİKİLİTAŞ MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 2+1
: 83
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5306 ESAS
Muhammen Bedeli
:
113,939 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 10:15
Satış Yeri
:
Uşak Adliyesi İcra Müdürlükleri Koridoru

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. UŞAK 2. İCRA DAİRESİ
2018/5306 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak ili merkez ilçe, 3418 Ada, 18 Parsel, Dikilitaş Mahallesi, 2 Nolu Bağımsız Bölüm nolu taşınmaz, 3 katlı betonarme kargas binanın 2. katındadır. Mesken salon, iki oda, mutfak ve banyo, balkon ve antreden oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, duvarları ve ve tavanı alçı sıvalı ve boyalıdır. Mutfak zemini seramik ve laminat parke kaplı, duvarları ve tavanları alçı sıvalı boyalıdır. Granit tezgahın altında ve üstünde high gloss kapaklı mutfak dolabı bulunmaktadır. Antre zemini laminat parke kaplıdır. Banyoda klozet ve duşakabin bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik, oda kapıları amerikan, pencereler ile balkon kapıları PVC doğramalıdır. Isınma ve su ısıtma kombi doğalgaz ile sağlanmaktadır.
Adresi : Dikilitaş Mah. 4.Yeşilırmak Sk. N: 1/2 Merkez / UŞAK
Yüzölçümü : 83 m2
Arsa Payı : 83/368
İmar Durumu : Bitişik nizamda iki kata müsadeli konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 113.939,38 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:15 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 10:15 - 10:25 arası
Satış Yeri : Uşak Adliyesi İcra Müdürlükleri Koridoru
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5306 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR