URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Urla/Yenice Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964061
Şehir : İzmir / Urla
Semt-Mahalle : YENİCE MAH. / URLA
Oda Sayısı : 2+1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/476 ESAS
Muhammen Bedeli
:
237,440 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
URLA
İCRA DAİRESİ
2018/476 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda İzmir ili, Urla ilçesi Yenice Mahallesi 272 Ada 10 parsel sayılı 209,30 m² yüzölçümlü 8/32 arsa paylı .../1/..3 Bağ Böl nitelikli taşınmaz tam hisse olarak borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz Yenice Mahallesi, 12 Eylül Sokak No: 25 ,3 Numaralı Bağımsız Bölüm: Gökmen Sokak No: 6 olarak geçmektedir. Taşınmaz normal inşaat tarzında yapılan Katlı Betonarme olarak yapılmış yapının 3.katında 3 nolu bağımsız bölümde bulunan dairedir. Tüm Belediye Hizmetlerinden Yararlandığı, Elektrik, Su,ve Telekom Hizmetlerinin bulunduğu, Ulaşım Sorunu bulunmadığı, Devamlı oturulabilen bir mesken oluşu, Kaymakamlık, Belediye, Banka Şubelerine ve alışveriş merkezlerine yakın oluşu, Etrafında boş arsa bulunmaması ve Eski Urla Merkez alanında bulunması Taşınmazın değerini arttıran nedenler olduğu, taşınmaz yaklaşık 35 yıllık bir yapıdır 2 oda,Salon,mutfak Banyo ve WC. si bulunduğu, Pencere doğramalarının Pvc esaslı malzemeden seçilmiş olduğu, giriş kapısının normal ahşap kapı modelinde bulunduğu bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : 12 Eylül Sok No : 25 3 No Bağ. Böl. Gökmen Sokak No : 6 Urla / İZMİR
Yüzölçümü : 209,30 m²Arsa Payı : 8/32
İmar Durumu : 1 / 1000 Ölçekli Kentsel Sit ve Etkileme Geçiş Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planında Etkileme Geçiş Alanında Kalmakta olup (S-2) Notasyonuyla belirlenmiştir. İlgili plan notlarında bu alanlarda TAKS:0.60 dan,iki katlı yapıların yapılabileceği, yapılacak yapının taban alanının M2.’yi geçemeyeceği belirtilmiştir..
Kıymeti : 237.440,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışilanı tebliğ edilemeyen ilgililereİİK 127maddesi uyarınca gazete ilanı ve E ilanın tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/476 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR