URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Urla Gülbahçe Mahallesi'nde 83 m² dubleks mesken icradan satılıktır

URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127804
Şehir : İzmir / Urla
Semt-Mahalle : GÜLBAHÇE MAH. / İYTE
: 83
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/471 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
258,732 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
URLA
İCRA DAİRESİ
2018/471 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapuda İzmir ili Urla ilçesi Gülbahçe Mahallesi 333 ada 203 parsel sayılı 295,93 m² yüzölçümlü iki adet Dubleks ev ve Arsası vasıflı taşınmazın 1/2 hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın Muhtesat bilgilerinde 16/06/2003 tarih ve 2049 yevmiye no ile Krokisinde B harfi ile gösterilen dubleks Mesken Borçluya aittir. Krokisinde A harfi ile gösterilen dubleks mesken ilgiliye aittir ibaresi bulunmaktadır. Taşınmaz Gülbahçe Mahallesi Denizkent Sitesi 12004 SokakNo : 1/8 -1/9 adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz Ana Gayrimenkul 295,93 yüz ölçüme sahip, düz biraraz iüzerinde konumludur.Söz konusu parsel, kuzey yönünden 12004 Sokağa ve diğer yönlerden komşu parseller ile sınırlıdır.Üzerinde ikiz nizamda inşa edilmiş 2 adet dubleks mesken mevcuttur. Satışı istenilen taşınmaz Dubleks mesken zemin+1 normal kattan oluşmakta olup toplam 83 m² kapalı kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz zemin katta salon açık mutfak, WC ve teras hacimler ,1 normal katta 3 adet yatak odası banyo ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.giriş holü döşemeler, salon oda döşemeleri seramik kaplı ve tüm hacimler duvarları plastik boyalıdır. İçerisinde ahşap dolapları ve mermer tezgahı bulunan mutfağın döşemesi seramik kaplı duvarları plastik boyalıdır.Banyo döşemeleri seramik duvarları fayans kaplıdır. Taşınmazın ana giriş kapısı ahşap kapı iç kapıları ve pencere doğramaları ahşaptır. Belediye hizmetlerinden eksiksiz faydalanmaktadır. 1 adet Armut, 1 adet Nar, 1 adet çam, 25 adet Taflan, 7 adet gül ve diğer süs bitkileri bulunduğu bilirkişi raporundan anlaşılmıştır. Taşınmazın borçluya ait1/2 hissesi üzerindeki muhtesad hükümlüğü ile birlikte satışı yapılmaktadır. TAŞINMAZIN 1/2NİN HİSSESİNİN SATIŞI YAPILMAKTADIR.
Adresi : Gülbahçe Mah. Denizkent Sitesi 12004 Sokak No: 1/8 Urla / İZMİR
Yüzölçümü : 295,93 m2 Hissepayı : Taşınmazın 1/2 hissesi satılmaktadır.
İmar Durumu :1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmamaktadır. Gülbahçe mah., Karapınar mevkii 1/5000 ölçekli Nazım imar planında geliştirme konut alanı olarak planlıdır. Taşınmazın imar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının hazırlanıp onaylanmasından sonra tekrar değerlendirilecektir.
Kıymeti : 258.732,17 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Taşınmazın Muhtesat bilgilerinde 16/06/2003 tarih ve 2049 yevmiye no ile Krokisinde B harfi ile gösterilen dubleks Mesken Borçluya aittir. Krokisinde A harfi ile gösterilen dubleks mesken ilgiliye aittir ibaresi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışilanı tebliğ edilemeyen ilgililere İİK 127maddesi uyarınca gazete ilanı ve E ilanın tebliğ yerine geçecektir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/471 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR