URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Urla, Eski Gülbahçe mevkiinde arsa paylı dubleks konut icradan satılıktır

URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979648
Şehir : İzmir / Urla
Semt-Mahalle : GÜLBAHÇE MAH. / İYTE
: 90
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/293 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
358,481 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
30.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
URLA
İCRA DAİRESİ
2018/293 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda İzmir ili, Gülbahçe Mahallesi, Eski gülbahçe mevkii 333 ada, 185 parsel numaralı 8.754,94 M² Yüzölçümlü " Yirmi sekiz adet Dubleks Ev ve Arsası Vasıflı ana gayrimenkulun 1/28 hisse ile borçlu adına kayıtlıdır. Konut Krokisinde"R" harfi ile gösterilen dubleks mesken Borçlu adına kayıtlıdır Şerhi vardır. Taşınmaz Denizkent sitesi içerisinde site ana giriş kapısından girildiğinde yolun en sonunda solda olan binadır. Yapını yaklaşık 15 yıllık Betonarme Dubleks bir bina olduğu giriş katında salon açık mutfak ve WC bulunduğu, 1. katında 3 yatak odası, Banyo ve WC olduğu, Bina dışarıdan alt kat ve üst katların penceleri ahşap panjurla kapatımıştır. Binanın giriş katının ön iki cephesinde veranda bulunmaktadır. Ahşap olarak yapılmış bir oturma alanı sağlanmıştır. 1. Katta ise ahşap çatılı bir de balkonu bulunmaktadır.Binanın oturma alanı 45,00 m² olup toplam inşaat alanı 45,00 m² X 2= 90.00 m²dir. 4 adet Çeş. Meyve Ağacı, 4 Adet Zeytin Fidanı, 1 adet Phoneix agacı bulunmaktadır. Taşınmazın 1/28 Hissesinin satışı yapılmaktadır.
Adresi : Gülbahçe Mah 12004 Sokak No: 1 Urla / İZMİR
Yüzölçümü : 8.754,94 m2
Arsa Payı : Taşınmazın 1/28 Hissesinin satışı yapılmaktadır.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar planları dışında kalmakta olup 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planında Gelişme Konut alanı olarak planlıdır. Alanda 1/5000 ölçekli Gülbahçe Nazım İmar planı uyarınca Belediyece hazırlatılan 1/1000 ölçekli Gülbahce Uygulama imar planı Urla Belediye Meclisince uygun bulunmuş olup onanmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesine iletilecektir. Söz konusu planın İzmir Büyükşehir Belediye Meclisince onararak yürürlüğe girene kadar ki süreçte parselde uygulama yapılmayacaktır.
Kıymeti : 358.481,41 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 30/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. .Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere İİK 127maddesi uyarınca gazete ilanı ve E ilanın tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/293 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR