İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ümraniye\Yukarı Dudullu'da 70 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01074811
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : YUKARI DUDULLU MAH. / YUKARIDUDULLU
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/32894 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ

2018/32894 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Ümraniye ilçesi, Yukarı Dudullu ( Aşağı Dudullu ) Mahallesi Köyiçi mevkii, 5924 Parsel , 3.Kat, 8 Nolu B.Bölüm Daire. Mihriban sokak üzerinde 15 sokak kapı nolu ana bina, ana bina bodrum+zemin +3 normal kattan ibaret 5 katlı , ayrık nizamda betonarme karkas apartman olup, dış cephesi ısı izolasyonlu sıvalı - boyalı, üzeri çatı üstü PVC ile kaplıdır. Binaya bahçe içinden 11 basamak ile çıkılarak yan cepheden zemin kattan camekanlı çelik kapıdan girilmekte olup, katlar arası mermer basamaklı ve alüminyum korkuluklu merdiveni vardır. bina zemin kattan sonra ön ve arka cephede 1.10m. kadar çıkmalı ve bodrum katta sığınak, zemin ve normal katlarda mesken olarak kullanılan ikişer daire olup, 3.kat yol cephesi daire çatı aralıdır.
Binada elektrik, su, doğalgaz girişi ve asansör teşkilatı mevcut olup, asansör faal değildir. parsel etrafı duvar üzeri demir parmaklık ile muhafazalıdır.
3.katta 12/100 arsa paylı 8 nolu daire ; Dairede giriş holu , koridor , mutfak, banyo , salon ve iki oda olup 70m² miktarlıdır.
Giriş holu, koridor ve mutfak zeminleri seramik, salon ve odaların zeminleri laminant parke , duvarları boyalı, tavanları kartonpiyerli olup üzeri granit kaplı mutfak tezgahı ve dolapları , banyoda duşakabin ,klozet ve lavabo vardır. dairenin kapıları üzeri amerikan panel kapı , cümle giriş kapısı çelik kapı, pencereleri PVC doğramalıdır. daire arka cephede olup, elektrik, su , doğalgaz kat kaloriferli tesisatı mevcuttur.
Adresi : Aşağı Dudullu Mah. Mihriban Sok. No: 15 , 3.Kat,D: 8 Ümraniye /
İSTANBUL
Yüzölçümü : 335,13 m2
Arsa Payı : 12/100
İmar Durumu : Ümraniye Belediye Başkanlığı E-İmar İnteraktif İmar Durumu; Ümraniye İlçesi , Yukarı Dudullu (Aşağı Dudullu) Mahallesi,5924 Parsel sayılı yer,30/12/1999 T.T. Li 1/1000 ölçekli, Ümraniye Ihlamurkuyu, Aşağı Dudullu, Yukarı Dudullu ve Esenşehir Mahallelerinin havza içinde kalan kısmına ait uygulama imar planın göre; KAKS:1.40, H:Avan Proje, ön bahçe 5.00m., arka ve yan bahçe 3.00m. Yapılanma şartlarında Ayrık Nizam Konut Alanında kalmakta olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : AT 6306 Sayılı kanun gereğince riskli yapıdır.
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat
KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul ili, Çekmeköy İlçesi, Merkez Mahallesi , Şirin Sokak üzerinde kain 75 Ada, 18 Parsel sayılı 145,67m² miktarlı kat irtifaklı arsada kurulmuş 9 sokak kapı noluZEREN Apartmanı isimli , Ana bina 2 bodrum + zemin + 3 Normal kattan ibaret 6 katlı , bir cephede bitişik nizamda betonarme karkas apartman olup, dış cephesi ısı izolasyonlu sıvalı-boyalı çatı üstü PVC ile kaplıdır. binaya yoldan 8 basamak ile çıkılarak zemin kattan camekanlı çelik kapıdan girilmekte olup katlar arası mermer basamaklı ve alüminyum korkuluklu merdiveni vardır. bina 1.Bodrum kattan sonra 1.40 m. kadar çıkmalı ve her katta mesken olarak kullanılan birer daire olup 3.katçatı aralıdır. binada elektrik ,su doğalgaz girişi ve asansör teşkilatı mevcut olup asansör faal değildir. Mezkur gayrimenkul kapalı olduğundan emsal olan 2.bodrum kat dairesi görüldü ve mahalinde yapılan tetkik araştırma ve incelemelerden;
Dairede giriş holü ve mutfak , mutfak ,banyo ,salon ve iki oda olup 65 m² miktarlıdır. Giriş holü ve mutfak zeminleri seramik ,salan ve odaların zeminleri laminant parke , duvarları boyalı, tavanları kartonpiyerli olup üzeri granit kaplı mutfak tezgahı ve dolapları , banyo da duşakabin , klozet ve lavabo vardır. dairenin kapıları üzeri boyalı amerikan panel kapı, cümle giriş kapısıçelik kapı , pencereleri PVC doğramalı olup oda önünde eklentili balkonu vardır. dairede elektrik , su ve doğalgaz kat kaloriferi tesisatı mevcuttur.
Adresi : Merkez Mah. Şirin Sok. Zeren Apt. No: 9,1.Bodrum Kat, D: 2
Çekmeköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 145,67 m2
Arsa Payı : 14/100
İmar Durumu : Çekmeköy Belediye Başkanlığı E-İmar İnteraktif İmar Durumu; Çekmeköy ilçesi, Merkez Mahallesi, 75 Ada, 18 Parsele ait 1/1000 ölçekli, Çekmeköy İmar Planında KAKS:0.80, H:4 kat irtifada, AYRIK Nizam Konut Alanında kalmakta olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 6306 Sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır. - Otopark bedeline ilişkin
taahhütname bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat
KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/32894 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR